Teraz czytasz...
Ile statystyczny Polak wydaje na żywność ekologiczną? Jak wypadamy na tle Europy?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ile statystyczny Polak wydaje na żywność ekologiczną? Jak wypadamy na tle Europy?

Avatar photo

Najwięcej na żywność ekologiczną wydają Duńczycy. Polacy na certyfikowane produkty ekologiczne wydają 43 razy mniej. Prezentujemy zestawienie na podstawie danych opublikowanych przez FiBL.

8 Euro rocznie (czyli ok 35 zł) wydaje statystyczny Kowalski na żywność ekologiczną –wynika z raportu The World Of Organic Agriculture opublikowanego przez szwajcarski  Instytut Badawczy Rolnictwa Ekologicznego. Liderami zestawienia są Duńczycy. Statystyczny mieszkaniec tego kraju w 2019 wydał na żywność ekologiczną 344 Euro. Dania jest także liderem jeżeli chodzi o udział rynku żywności ekologiczej w całym rynku spożywczym. W 2019 roku wyniósł on 12,1%.

338 Euro na żywność EKO wydał przeciętny Szwajcar a 265 Euro mieszkaniec Luksemburga.

Pełne zestawienie poniżej.

Przeczytaj więcej na temat: światowy rynek żywności ekologicznej

O raporcie The World Of Organic Agriculture

Dane pochodzą z 22 edycji raportu The World Of Organc Agriculture opublikowanego przez Instytut Badawczy Rolnictwa Ekologicznego i Międzynarodową Federację Ruchów Ekologicznych (IFOAM)  w lutym 2021. Dokument można pobrać w formacie pdf.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.