Teraz czytasz...
I Salon Bioróżnorodności podczas Natura Food 2015
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

I Salon Bioróżnorodności podczas Natura Food 2015

 

Salon Bioróżnorodności to wydarzenie organizowane z myślą o coraz szerszym gronie rolników ekologicznych oraz rolników zainteresowanych przejściem z produkcji konwencjonalnej na rolnictwo organiczne. I edycja odbędzie się w trakcie najbliższych targów Natura Food.

– Chcemy pomóc tym, którzy poszukują dostawców ekologicznego materiału siewnego, naturalnych i organicznych środków ochrony roślin i nawozów, specjalnych pasz dla zwierząt hodowanych w trybie ekologicznym, a także rozwiązań zwiększających efektywność i wydajność upraw – zapowiada Agata Szczepaniak, menadżer projektu z Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Do udziału w Salonie, organizatorzy Targów Natura Food, zapraszają producentów i dystrybutorów:

ekologicznego materiału siewnego,

ekologicznych i naturalnych środków ochrony roślin i nawozów,

pasz i dodatków do pasz,

ciągników i maszyn rolniczych,

akcesoriów rolniczych,

maszyn do przetwórstwa owoców i warzyw,

budynków inwentarskich.

 

Zgłaszać można się do 21.08.2015.

Forum Bioróżnorodności

Wystawa wzbogacona będzie o aspekt edukacyjny i dlatego Salonowi towarzyszyć będzie Forum Bioróżnorodności – „Wymagania konsumentów szansą dla Bioróżnorodności„ mające na celu uwypuklenie istoty ochrony dawnych odmian roślin uprawnych i ras zwierząt gospodarskich oraz pokazać dobre praktyki już funkcjonujące w naszym kraju.

Dynamiczny rozwój ekorolnictwa

Rolnictwo ekologiczne w Polsce, podobnie jak w Unii Europejskiej, stanowi jedną z najszybciej rozwijających się obecnie gałęzi rolnictwa. Ostatnie lata charakteryzują się stałą dynamiką wzrostu liczby gospodarstw ekologicznych jak i powierzchni upraw ekologicznych. W stosunku do 2009 r. liczba gospodarstw ekologicznych wzrosła o 20%, a w porównaniu do 2008 r. jest ich więcej o ponad 37%. Rozwój sektora rolnictwa ekologicznego znajduje również odzwierciedlenie w liczbie przetwórni, dostępnym na rynku asortymencie produktów ekologicznych jak i zainteresowaniem konsumentów produktami eko. Chociaż dane statystyczne są „lepsze” od rzeczywistych, ze względu na wciąż istotny odsetek gospodarstw nastawionych jedynie na dopłaty, a nie produkcję, dynamiczny wzrost sektora jest niezaprzeczalny.

Targi Natura Food 2015 odbywają się w dniach 2-4 października w Łodzi. Biokurier jest partnerem medialnym targów. W ich trakcie organizujemy także Akademię Biokuriera, której temat w tym roku to: Wiedza, treści i obrazy w marketingu ekofirmy czyli content marketing w praktyce

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.