Gluten Free EXPO 2020. Dzieci mile widziane

Gluten Free EXPO 2020
Gluten Free EXPO 2020

Program towarzyszący krakowskim targom Gluten Free EXPO przygotowywany jest z myślą o dorosłych, jak i dzieciach na diecie bezglutenowej. Dla najmłodszych powstanie specjalna Strefa Dzieci.

Największe w Polsce targi żywności bezglutenowej Gluten Free EXPO  odbędą się w dniach 8-9 maja w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Co będzie się dziać w Strefie Dzieci na Gluten Free EXPO?

W strefie odbywać się będą spotkania z autorkami i ilustratorkami książek. Organizatorzy przygotowują również konkursy i warsztaty kulinarne. Nie zabraknie dmuchanych zamków, malowania buziek czy czy zabaw w kąciku malucha.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Żywność ekologiczna będzie promowana w przedszkolach. Rusza akcja promocyjna

Na rodziców czekać będzie specjalny poradnik

Dzieci często nie rozumieją, dlaczego muszą sobie odmówić pewnych przyjemności. Przed rodzicami stoi ogromne wyzwanie, aby w umiejętny sposób wytłumaczyć pociechom ryzyko związane z przyjmowaniem pokarmów zawierających gluten.

Na targach Gluten Free EXPO dostępny będzie specjalny poradnik dla rodziców. Przygotowało go Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

– Dzieci z celiakią powinny uczestniczyć w wycieczkach, zielonych szkołach i wszelkich imprezach w gronie rówieśników bez poczucia inności i dyskryminacji. Naszym dzieciom będzie żyło się lepiej, jeśli otoczenie zrozumie ich szczególne potrzeby, traktując je normalnie i nie wykluczając z  z żadnych aktywności. Chcemy wesprzeć w tym zadaniu rodziców i nauczycieli. Nasza książeczka powstała w oparciu o doświadczenia z prowadzenia programu MENU BEZ GLUTENU, a także osobiste doświadczenia jako rodziców dzieci na diecie

– mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Więcej informacji o targach na: glutenfreeexpo.pl

Brak postów do wyświetlenia