Teraz czytasz...
Francuska ekosieć La Vie Claire z pierwszym sklepem w Polsce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Francuska ekosieć La Vie Claire z pierwszym sklepem w Polsce

Avatar photo

W gdańskiej Galerii Przymorze działa pierwszy w Polsce sklep z żywnością ekologiczną pod szyldem La Vie Claire. We Francji sieć ma już 300 punktów.

Produkty pod marką La Vie Claire, ale także od lokalnych dostawców

Na blisko 130 m2 znaleźć można na razie blisko 2000 produktów i liczba ta będzie systematycznie rosnąć.

Większość oferty proponowanej przez punkt znajdujący się w gdańskiej galerii Przymorze (ul. Obrońców Wybrzeża 1) stanowią produkty dostarczane przez sieć La Vie Claire z Francji.

Wchodząc do naszego sklepu, czy do sklepu we Francji można czuć się jak u siebie. Jednak są tu pewne różnice. Oferujemy także produkty, które pochodzą od naszych rodzimych producentów i dostawców. Współpracujemy z lokalnymi producentami warzyw i owoców, jaj, wędlin, mięsa oraz nabiału. I podkreślam, są to wyłącznie certyfikowane firmy, rolnicy, przedsiębiorstwa. Chylę czoła za ich pracę i wspaniałe produkty, mam nadzieję, że nasi klienci także je docenią. W naszym sklepie można kupić wyłącznie certyfikowane produkty BIO. Jest to generalna zasada, od której nie ma wyjątków. Jednocześnie także, jest to element, który wyróżnia nas w skali ogólnopolskiej

– mówi Janina Wilkos-Gad, manager ds. marketingu i PR w polskim oddziale La Vie Claire.

Konsultacje, warsztaty, spotkania

W sklepie La Vie Claire planowane są liczne działania dodatkowe.

Bardzo ważne jest dla nas aby obok BIO sprzedaży, zadbać także o BIO edukację, w szerokim tego słowa znaczeniu. Rozpoczęliśmy od dbania o siebie i o swoje zdrowie, na różnych etapach życia. W pierwszym tygodniu października odbyły się bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutką Edytą Radzanowską-Alenowicz. Doradzaliśmy w jaki sposób zadbać o swój stan ducha, relaks w kontekście odpowiedniego rozluźnienia z wykorzystaniem m.in. olejków eterycznych. Było też kilka pytań o typowo ruchowe dolegliwości. W ostatnim tygodniu października (28 i 29.10), będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji kolejnego specjalisty – tym razem będzie to położna i doradca laktacyjny Ewa Lisius. Pani Ewa jest swoistą legendą w trójmieście, a także symbolem ciepłego i nowoczesnego podejścia do kobiet planujących ciążę, kobiet w ciąży i mam. A tydzień później w pierwszy weekend listopada (4 i 5.11), przygotowujemy dla naszych klientów moc atrakcji. Planujemy imprezę pn. Poznajmy się! – będą animacje, warsztaty, specjaliści, gratisy, rabaty

relacjonuje Janina Wilkos-Gad.

La Vie Claire we Francji

Na terenie Francji działa obecnie ponad 300 sklepów pod szyldem La Vie Claire (pierwszy otwarto w 1948 roku). Kilka placówek działa także zagranicą: 3 w Libanie, 3 w Maroku. Polski sklep ruszył we wrześniu 2017.

Pomimo dynamicznej ekspansji, jest to sieć, która pieczołowicie dba o zasadę Fair Trade. Wspieramy i dbamy o naszych kontrahentów. Budujemy silne i trwałe partnerstwa, a nasze relacje oparte są na równowadze i szacunku

– mówi Janina Wilkos Gad.

Zobacz także


Wkrótce ruszy e-sklep

Dojazd, godziny otwarcia i więcej informacji znaleźć można na stronie http://lavieclaire.pl/. Pod adresem tym wkrótce wystartuje również sklep internetowy.

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.