Teraz czytasz...
Forum „BIOEXPO” o żywności ekologicznej już 8‑10 października
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Forum „BIOEXPO” o żywności ekologicznej już 8‑10 października

Avatar photo

Trzy dni, pięć paneli tematycznych i blisko pięćdziesięciu ekspertów . Forum „BIOEXPO” odbędzie się 8-10 października w PTAK WARSAW EXPO. Wydarzenie towarzyszy największym w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej targom dla branży ekologicznej.

Prelegenci opowiedzą m.in. o żywności ekologicznej i jej produkcji, dbaniu o naszą planetę oraz rozwieją wątpliwości związane z ekokosmetykami. W wydarzeniu można wziąć udział nie tylko jako rolnik, producent czy dietetyk, ale również jako konsument czy osoba zainteresowana tematem ekożywności w Polsce.

Tegoroczne panele dyskusyjne podejmą tematykę warunków rozwoju i tendencji na rynku bio w Polsce, jego szans i barier oraz kanałów dystrybucji. Prelegenci nawiążą również do najnowszych badań, czystej etykiety, zero waste, składu żywności, a także jakości żywności ekologicznej. Zagadnienia poruszane na Forum są kierowane do branży, zawodów wspierających (mediów, lekarzy, ekologów, polityków) oraz konsumentów, którzy chcą współtworzyć zieloną planetę. Organizatorzy poruszą również kwestię zdrowego żywienia i wpływu żywności ekologicznej na nasz organizm. Warto też zwiedzić przy okazji Forum targi i zapoznać się z ofertą produktów ekologicznych dostępnych na rynku polskim.

Chcę być na rynku eko

Okazją do zdobycia profesjonalnej wiedzy i pozyskania wskazówek od ekspertów będą pierwsze dwa dni Forum. Pierwszym panelem (8 października) będzie „Chcę być na rynku eko” dla podmiotów zainteresowanych rozpoczęciem produkcji ekologicznej, czyli rolników, przetwórców, producentów. Uczestnicy i uczestniczki porozmawiają m.in na temat tego, jak prawidłowo rozpocząć taką produkcję, jak uzyskać odpowiednią certyfikację oraz jak skutecznie wprowadzać asortyment bio do sprzedaży. Tego dnia odbędzie się również panel poświęcony naturalnym kosmetykom – „Ekokosmetyki”. Goście opowiedzą, czym takie kosmetyki się charakteryzują, jak je odróżnić, co powinny zawierać dobre, zdrowe kosmetyki. Nie zabraknie również obecnych trendów w kosmetyce i kosmetologii. W rozmowie wezmą udział influencerzy, producenci i dystrybutorzy.

Tworzymy rynek eko

Drugi dzień (9 października) to panel „Tworzymy rynek eko”, w którym podjęte zostaną tematy najbardziej potrzebne branży – trendy, dobre praktyki, marketing i promocja na ekorynku oraz jego badania i rozwój. Będzie można uczestniczyć również m.in. w dyskusji na temat kierunku rozwoju rynku BIO w Polsce oraz w debacie dotyczącej szans i barier na tym rynku.

Trzeci dzień Forum będzie skierowany do konsumentów, osób zainteresowanych żywnością ekologiczną i branż wspierających. Będzie on poświęcony walorom żywności bio, mitom związanym z cukrem czy glutenem, głównym kierunkom i celom strategicznym w polityce klimatycznej miast oraz prozdrowotnym i leczniczym właściwościom ekologicznego jedzenia. Szczegółowe informacje na temat prelegentów oraz paneli znajdują się na stronie www.jemyeko.com/kongres-bioexpo/

Forum „BIOEXPO” odbywa się już po raz drugi. W poprzednim roku wydarzenie przyciągnęło 500 uczestników, a udział w nim wzięło 50 prelegentów.

Aby otrzymać bezpłatny bilet na Forum, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.bioexpo.pl/rejestracja-b2b/ jako odwiedzający.

Organizatorem Forum są Polska Izba Żywności Ekologicznej, Ptak Warsaw Expo oraz Zwalcz Nudę.

Polska Izba Żywności Ekologicznej zrzesza ponad 100 przedsiębiorców reprezentujących wszystkie segmenty rynku BIO w Polsce: rolników, przetwórców, producentów, dystrybutorów i sklepy, jednostki certyfikujące i branże pokrewne: producentów naturalnych kosmetyków, środków czystości, nawozów czy biokompostowalnych opakowań i naczyń jednorazowych.

Ptak Warsaw Expo to największe Międzynarodowe Centrum Targowo-Wystawienniczym w Polsce i Europie Środkowej, które zlokalizowane jest na przedmieściach Warszawy. Posiada 143 000 m2 powierzchni wystawienniczej w sześciu pawilonach oraz 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej, która może być wykorzystana do organizacji wystaw, jak i wydarzeń plenerowych.

Zwalcz Nudę to agencja, która specjalizuje się w edukacji dzieci i dorosłych poprzez ciekawe inicjatywy oraz organizowanie kampanii społecznych.

Forum „BIOEXPO” 2020. Co? Gdzie? Kiedy?

8-10 października

PTAK WARSAW EXPO

Aleja Katowicka 62, Nadarzyn

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.