Teraz czytasz...
Fairtrade rośnie w siłę. Sprzedaż wzrosła o 54%. [Raport]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Fairtrade rośnie w siłę. Sprzedaż wzrosła o 54%. [Raport]

Avatar photo

Wartość sprzedaży certyfikowanych produktów Fairtrade w 2017 roku wyniosła prawie 96 milionów złotych, co oznacza wzrost o 54% w stosunku do roku 2016 – czytamy w najnowszym raporcie Fairtrade Polska.

Świadomość FAIRTRADE rośnie, produktów przybywa

Dynamiczny wzrost sprzedaży produktów z certyfikatem Fairtrade w Polsce w ostatnich latach zawdzięczamy nałożeniu się dwóch zjawisk.  wzrasta świadomość konsumentów, którzy coraz częściej szukają produktów z wartością dodaną. Jednocześnie  na rynku pojawiło się kilkadziesiąt nowych produktów, od kaw i herbat POprzez lody i inne słodycze, aż po bieliznę z certyfikowanej organicznej bawełny. DZIĘKI TEMU konsumenci, którzy chcą, aby ich zakupy przyczyniały się do poprawy sytuacji na świecie, mają wybór. Mogą łatwiej znaleźć etycznie wyprodukowane wyroby

– mówi Tomasz Makowski z Fairtrade Polska.

Prawie co trzeci konsument rozpoznaje logo Fairtrade

28% polskich konsumentów rozpoznaje logo Fairtrade. 75% uważa, że korzystnie wpływa ono na wizerunek danej marki. 67% poleciłoby takie produkty znajomym. Najczęściej wybieranym „sprawiedliwym” produktem w Polsce jest kawa.

Wiele z dostępnych w Polsce produktów Sprawiedliwego Handlu posiada także certyfikat ekologiczny niemniej jednak są to dwa niezależne systemy certyfikacji, które zwracają uwagę na inne kryteria.

Czym jest Sprawiedliwy Handel?

Sprawiedliwy Handel (SH) to partnerstwo handlowe oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Fairtrade – największy system certyfikacji SH – obejmuje ponad 1,6 miliona drobnych rolników, pracowników najemnych i rzemieślników z ponad 70 krajów. Są oni zrzeszeni w ponad 1200 organizacjach producentów.

Produkują oni między innymi kawę, herbatę, cukier trzcinowy, kakao, owoce tropikalne, bawełnę czy kwiaty. Na świecie jest ponad 30 tysięcy certyfikowanych produktów dostępnych w sklepach i restauracjach w ponad 125 krajach.

Raport do pobrania ze strony Fairtrade Polska?

Raport można pobrać ze strony organizacji.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.