Teraz czytasz...
Europejski rynek żywności ekologicznej w 2018 roku zwiększył się o 8% [statystyki]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Europejski rynek żywności ekologicznej w 2018 roku zwiększył się o 8% [statystyki]

Europejski rynek żywności ekologicznej zwiększa się z roku na rok. W 2018 r. jego wartość oszacowana na 40,7 miliarda Euro. W stosunku do 2017 wzrosła ona o 7%.

W Europie certyfikacją ekologiczną objętych jest 15,6 miliona hektarów i jest to 3,1% całkowitej powierzchni upraw rolnych kontynentu.

Najwięcej upraw ekologicznych w Hiszpanii

Liderem jeżeli chodzi o powierzchnię upraw jest Hiszpania. Ekologicznie uprawianych jest tam 2,2 mliona hektarów. 2 miliony ha upraw ekologicznych znajdują się we Francji i Włoszech.

Niemcy największym rynkiem żywności BIO

Największym europejskim rynkiem żywności ekologicznej są Niemcy.W 2018 tamtejszy rynek osiągnął wartość 10,9 miliarda Euro. Największy udział żywności ekologicznej w całym rynku spożywczym odnotowano w Dani (11,5%).Duńczycy, wspólnie ze Szwajcarami, wydają też najwięcej na żywność ekologiczną per capita – 312 Euro.

Przeczytaj więcej na temat: światowy rynek żywności ekologicznej

W ciągu dekady 2019-2018 wartość europejskiego rynku żywności ekologicznej zwiększyła się ponad dwukrotnie – informują eksperci FiBL w raporcie The World Of Organic Agriculture, prezentowanym podczas tegorocznych targów BioFach w Norymberdze (12-15 lutego 2020). Wszystkie wymienione dane dotyczą roku 2018.

Infografiki pochodzą od FiBL.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.