Teraz czytasz...
Ekologiczne truskawki lepsze od konwencjonalnych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Ekologiczne truskawki lepsze od konwencjonalnych

 

 

Truskawki z upraw ekologicznych są smaczniejsze i mają więcej wartości odżywczych. Korzystniejsze jest także ich oddziaływanie na glebę i genetyczne zróżnicowanie – to wyniki badań naukowców z Washington State University.

Badania przeprowadzono w Kaliforni (USA), gdzie znajduje się 90% upraw amerykańskich truskawek. Przeanalizowane i porównane zostały: smak, jakość i wartości odżywcze 13 truskawek z farm ekologicznych i 13 z farm konwencjonalnych. Badacze przeanalizowali także chemiczne i biologiczne właściwości ziemi.

Według naukowców, truskawki ekologiczne przewyższały swoje konwencjonalne odpowiedniki nawet pod względem przydatności do spożycia (shelf life). Badania opublikowane zostały w internetowym magazynie PLoS ONE.


Biokurier o ekologicznych truskawkach

 

Źródło: Biofach
zdj.: www.sxc.hu

 

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.