Teraz czytasz...
Ekologiczne oleje sprzedawane w stylu zero waste
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczne oleje sprzedawane w stylu zero waste

Avatar photo

Zakup oleju bez opakowania? To możliwe! Od połowy sierpnia olejarnia Bio Planète do czterech sklepów na terenie Niemiec wprowadziła urządzenia do samodzielnego nalewania oleju przez klientów.

Dwa warianty pojemności

Klienci mają do wyboru butelki wielokrotnego użytku o pojemności 0,5 l i 1 l. Maszyna ma wmontowana wagę i nalewa wybrany olej bez ryzyka przelania (do wyboru są trzy najbardziej popularne jego rodzaje). Napełnienie naczynia zajmuje niespełna 30 s.

Ekologiczny olej zero waste wkrótce w każdym niemieckim ekosklepie?

Od 2019 r. tego typu urządzenia wraz z butelkami mają być dostępne we wszystkich niemieckich sklepach z ekologiczna żywością.

https://www.facebook.com/eblnaturkost/photos/a.1280636358653250/1992206280829584/?type=3&theater

Prototup urządzenia zaprezentowany został w czasie targów branżowych BioFach w Norymberdze.

Nowatorskość tego pomysły polega na upowszechnienie modelu sprzedaży towarów bez opakowania w duchu zero waste. Do tej pory znane to było w przypadku owoców i warzyw oraz produktów sypkich.

Bio Planète już 10 lat temu wprowadziło sprzedaż oleju w kartonach o pojemności 10 l z wmontowanym dozownikiem.

Automat to teoretycznie to małe udogodnienie, ale w dłuższej perspektywie prowadzi do zmniejszenia degradacji środowiska. Klienci sklepów z ekologiczną żywnością oraz zwolennicy idei zero waste najpewniej z entuzjazmem przyjmą takie rozwiązanie. Nam pozostaje czekać aż pojawi się w Polsce.

O Bio Planète

Działająca od 1984 r. olejarnia Bio Planète specjalizuje się w oferowaniu ekologicznych olejów. W momencie rozpoczęcia swej działalności była pierwszą biologiczną olejarnią w Europie, która w swej ofercie ma zarówno oleje klasyczne, np. słonecznikowe, jak też nieco bardziej wyszukane, choćby makowe i kokosowe.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.