Teraz czytasz...
Ekologiczne i wegetariańskie drive-thru? W USA jak najbardziej…
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczne i wegetariańskie drive-thru? W USA jak najbardziej…

 

Wegeburgery, pizze, sałatki, szejki czyli fast food w oparciu o ekologiczne surowce – taki pomysł na biznes realizuje amerykańska firma Amy’s kitchen.

Otwarcie pierwszego lokalu pod szyldem Amy’s Drive-Thru zaplanowano jeszcze na lipiec. Prawie całe menu (za wyjątkiem napojów gazowanych) oparte będzie o składniki pochodzące z upraw ekologicznych. Wszystkie serwowane potrawy będą wegetariańskie a ich przygotowanie ma zająć nie więcej niż 3 minuty – pomysłodawcy biznesu twierdzą, że wszystko jest już przetestowane i jak najbardziej możliwe do zrealizowania.

Fast, Bio i Wege… menu

W ofercie Amy’s Drive-Thru znajdzie się: burito, makarony z serami, pizze ((składniki będzie można wybierać samodzielnie), sałatki i wege burgery. Część potraw dostępna będzie w wersji bezglutenowej, do ich przyrządzania przewidziana jest oddzielna kuchnia.

Jakie ceny?

Ceny w lokalu mają być przystępne. Burgery kosztować będą około 3$ (ok. 12 zł) a burito ok 5$ (ok. 20 zł). Pierwszy lokal znajdował się będzie przy Autostradzie 101, która wiedzie z południa na północ Stanów Zjednoczonych wzdłuż zachodniego wybrzeża. Lokal umiejscowiony będzie w bezpośrednim sąsiedzie „konwencjonalnych” fast foodów takich jak Taco Bell, Burger King, Arbys, In-N-Out Burger i El Pollo Loco.

Amy’s Kitchen to to amerykańska firma rodzinna od wielu lat specjalizująca się w przygotowywaniu dań gotowych.

Co sądzicie o takim połączeniu szybkiej kuchni z ekologiczną żywnością? Możliwe tylko w Ameryce czy jak najbardziej do przeniesienia na europejski grunt?

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.