Teraz czytasz...
EkoJarmark na Szewskiej coraz bliżej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

EkoJarmark na Szewskiej coraz bliżej

 

Już niedługo przyjdzie do nas jesień, pełna kolorów i piękna. We Wrocławiu powita się ją w wyjątkowy sposób. Od 21 września 2016 r. na rogu ul. Szewskiej i Wita Stwosza odbywać się będzie Ekojarmak.

To wspaniała okazja do zrobienia zapasów na zimę. A będzie co kupować! Wśród wystawców znajdą się pszczelarze, rolnicy, lokalni producenci żywności, oferujący pyszne przetwory, kiszonki i miody. Będzie ekologicznie, lokalnie, ale i folklorystycznie. Swój udział w imprezie zapowiedzieli bowiem rzemieślnicy i artyści.

Smak owoców z Sadu Bioróżnorodności

Na Ekojarmak organizatorzy zapraszają mieszkańców Wrocławia, ale i turystów. I choć impreza odbywać się będzie w centrum miasta, to będzie można również zażyć swojskiego klimatu – odetchnąć na leżaku albo z rozkoszą usadowić się na najprawdziwszym sianie!

Organizatorem Ekojarmarku jest Fundacja EkoRozwoju (FER), która świętować będzie 25-lecie swojej działalności. By to godnie uczcić, Fundacja zaprasza na pyszne ciasto, do przygotowania którego użyte zostały jabłka i gruszki pochodzące z unikalnego Sadu Bioróżnorodności w Wałkowej (Dolina Baryczy). Tych zdrowych przysmaków będzie można skosztować już 21 września o godzinie 17:00.

Organizatorzy zachęcają do obejrzenia wystawy prezentującej działania Fundacji, która dostępna będzie dla oglądających przez cały czas trwania Ekojarmarku.

W czasie imprezy odbędą się również warsztaty, podczas których możliwe będzie przygotowanie budki dla ptaków oraz domków dla zapylaczy. Chętni będą mogli uwić z siana prawdziwego Sianowija lub wybrać się na spacer z przyrodnikiem w poszukiwaniu ptaków. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ich terminy można znaleźć na stronie imprezy.

Ekojarmak potrwa aż 12 dni (do 2 października). Wystawcy będą czekać na gości od rana do wieczora.

Program szczegółowy:

21.09 (środa), godz. 17.00
Otwarcie EkoJarmarku i świętowanie 25. urodzin Fundacji EkoRozwoju!

Otwarte warsztaty dla każdego:

24.09 (sobota), godz. 12.00-16.00
Zrób domek dla zapylaczy! – otwarte warsztaty, podczas których z desek, szyszek, gałązek i innych naturalnych materiałów stworzymy domki, w których chętnie zamieszkają pożyteczne owady.

25.09 (niedziela), godz. 12.0016.00
SIANOWIJE, czyli wijemy z siana! – otwarte warsztaty ekologiczno-plastyczne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wykonać ozdobę z siana z dodatkiem naturalnych elementów.

1.10 (sobota), godz. 12.0016.00
Gdzie śpią ptaki? – otwarte warsztaty, podczas których zbudujemy budki dla ptaków. Warsztaty połączone będą ze spacerem z przyrodnikiem.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych w miarę wolnych miejsc.

Oprac. Agnieszka Gotówka

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.