Teraz czytasz...
Ekogram wymienia opakowania foliowe na słoiki
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekogram wymienia opakowania foliowe na słoiki

Avatar photo

Poszerza się oferta produktów marki Ekogram dostępnych w szklanych słoikach. Nowe produkty pojawiać się będą systematycznie.

Pomysł słoików rozwijał się w mojej głowie dobre 5 albo 6 lat. Już wtedy szukałem alternatywy dla foliowych opakowań, ale punktem przełomowym była moja ostatnia wizyta w Izraelu. Wróciłem z niej ze sporym zapasem ulubionych ostrych przypraw. Akurat miałem w domu parę pustych słoików, więc je przesypałem. Nagle okazało się, że wiem co mam, ile tego mam i dużo łatwiej mi wszystko znaleźć w szafce. Pomyślałem, że to jest znak i nie można dłużej czekać. Następnego dnia zrobiliśmy pierwszą serię pistacji w słoiku. Wrzuciłem zdjęcie na naszego facebooka i odzew mnie pozytywnie zaskoczył. Nie zastanawiałem się długo i do pistacji dołączyły kolejne produkty, płatki owsiane, kasze i makarony. Teraz sukcesywnie wraz z dostawami surowca, będziemy zmieniać opakowania kolejnych produktów

– mówi Michał Pelc, pomysłodawca i właściciel marki Ekogram.

W poszukiwaniu ekologicznej alternatywy dla folii

Już kilka lat temu szukałem alternatywy dla foliowych opakowań. Pierwszą myślą był papier, ale okazuje się, że większość „papierowych” opakowań, jest od środka pokryta folią. Z zewnątrz wszystko wygląda fajnie, niby ekologicznie, a tak naprawdę jest to produkt jeszcze trudniejszy w recyklingu od samej folii. Sprawdzałem jeszcze opakowania kompostowalne z kukurydzy. Jednak nie chronią odpowiednio produktu i skracają termin przydatności. Co w przypadku produktów eko, które z góry mają krótszy termin nie jest najlepszym rozwiązaniem.

– tłumaczy Michał Pelc.

Drogą eliminacji do wyboru pozostały tylko słoiki, które jednak są pewnym wyzwaniem jeżeli chodzi o logistykę (zwłaszcza przy wysyłce przez Internet).

 

https://biokurier.pl/dom-i-ogrod/idea-zero-waste-dla-planety-jestem-naprawde-supersyfiarzem/?highlight=zero%20waste

Ekogram, czyli…

W ofercie marki Ekogram znajduje się ok 260 produktów ekologicznych. Firma prowadzi też dwa sklepy z ekożywnością w Krakowie oraz sklep internetowy. Z początkiem września masło orzechowe oraz mus kokoswy Ekogram dostępne są w sklepach sieci Rossmann.

https://www.facebook.com/ekogrampl/photos/a.148694748504254/2368922383148135/?type=3&theater

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.