Teraz czytasz...
EkoFest i spotkanie rolników ekologicznych w Rzuchowej i Pleśnej (woj. Małopolskie)
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

EkoFest i spotkanie rolników ekologicznych w Rzuchowej i Pleśnej (woj. Małopolskie)

EkoFest” – „Ekologia! to jest to!” to pierwsza edycja wydarzenia, którego celem jest promocja żywności ekologicznej i producentów. EkoFest odbędzie się razem ze Świętem Owoców i Produktów Pszczelich w Gminie Pleśna. Organizatorzy spodziewają się 40 stoisk z żywnością ekologiczną z terenu kraju.

EkoFest – Ekologia! to jest to!. Co? Gdzie? Kiedy?

Wystawcy będą mieli możliwość zaprezentowania produkowanej przez siebie żywności uczestnikom organizowanego wydarzenia, przeprowadzenia różnych warsztatów
i prezentacji jak również nawiązania kontaktów czy relacji między sobą co wydaje się szczególnie istotne w kontekście współpracy rolników.

Promocji żywności ekologicznej towarzyszyć będą prezentacje samych rolników i ich wyrobów na scenie głównej jak też pokazy kulinarne czy konkursy. W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną korzyści i możliwości jakie daje uzyskanie statusu rolnictwa ekologicznego w ramach istniejących systemów jakości żywności oraz umożliwienie producentom bezpośredniego przedstawienia tych korzyści i sposobu w jaki sami pokonali bariery przystąpienia do systemu co pozwoli na rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce

–zapowiadają organizatorzy, Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA.

Wydarzenie odbędzie się 22 lipca 2018 roku w Pleśnej. Start o godz. 14

Warsztat dla rolników ekologicznych

Dzień wcześniej (21 lipca 2018) odbędzie się warsztat dla rolników ekologicznych. Jego celem będzie zintegrowanie indywidualnych rolników, producentów, „grup producentów”, wymianę doświadczeń jak również przeprowadzenia dyskusji w jaki sposób zwiększyć świadomość konsumentów w zakresie prawidłowego identyfikowania żywności ekologicznej. 

Rozmawiać będziemy również o tym w jaki sposób rozwijać system sprzedaży bezpośredniej na linii konsument – rolnik

zapowiadają organizatorzy.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Formularz zgłoszeniowy wraz ze szczegółowymi informacjami o Warsztacie, konferencji oraz
o Imprezie plenerowej dostępne są na stronie www.grupa.odrolnika.pl

https://www.facebook.com/KSOWekologia/videos/2165105220432879/

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.