EkoFest i spotkanie rolników ekologicznych w Rzuchowej i Pleśnej (woj. Małopolskie)

EkoFest” – „Ekologia! to jest to!” to pierwsza edycja wydarzenia, którego celem jest promocja żywności ekologicznej i producentów. EkoFest odbędzie się razem ze Świętem Owoców i Produktów Pszczelich w Gminie Pleśna. Organizatorzy spodziewają się 40 stoisk z żywnością ekologiczną z terenu kraju.

EkoFest – Ekologia! to jest to!. Co? Gdzie? Kiedy?

Wystawcy będą mieli możliwość zaprezentowania produkowanej przez siebie żywności uczestnikom organizowanego wydarzenia, przeprowadzenia różnych warsztatów
i prezentacji jak również nawiązania kontaktów czy relacji między sobą co wydaje się szczególnie istotne w kontekście współpracy rolników.

Promocji żywności ekologicznej towarzyszyć będą prezentacje samych rolników i ich wyrobów na scenie głównej jak też pokazy kulinarne czy konkursy. W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną korzyści i możliwości jakie daje uzyskanie statusu rolnictwa ekologicznego w ramach istniejących systemów jakości żywności oraz umożliwienie producentom bezpośredniego przedstawienia tych korzyści i sposobu w jaki sami pokonali bariery przystąpienia do systemu co pozwoli na rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce

–zapowiadają organizatorzy, Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA.

Wydarzenie odbędzie się 22 lipca 2018 roku w Pleśnej. Start o godz. 14

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Warsztat dla rolników ekologicznych

Dzień wcześniej (21 lipca 2018) odbędzie się warsztat dla rolników ekologicznych. Jego celem będzie zintegrowanie indywidualnych rolników, producentów, „grup producentów”, wymianę doświadczeń jak również przeprowadzenia dyskusji w jaki sposób zwiększyć świadomość konsumentów w zakresie prawidłowego identyfikowania żywności ekologicznej. 

Rozmawiać będziemy również o tym w jaki sposób rozwijać system sprzedaży bezpośredniej na linii konsument – rolnik

zapowiadają organizatorzy.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Formularz zgłoszeniowy wraz ze szczegółowymi informacjami o Warsztacie, konferencji oraz
o Imprezie plenerowej dostępne są na stronie www.grupa.odrolnika.pl

Opublikowany przez Ekologia – To jest to Wtorek, 17 lipca 2018

Brak postów do wyświetlenia