Francja. Eko certyfikacja dla ośrodków SPA i uzdrowisk

Ecocert Greenlife to pierwsza organizacja, która przygotowała wytyczne dotyczące certyfikacji uzdrowisk i ośrodków SPA pod kątem ekologii.

Certyfikat “Being – organic and ecological spa” („To jest Organiczne i Ekologiczne SPA”) ma świadczyć, że wyróżniony ośrodek wykorzystuje do zabiegów z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych i ekologicznych a także wykorzystuje technologie przyjazne środowisku.

Na Zachodzie Europy coraz popularniejsze stają się niezależne systemy certyfikacji dla restauracji. Jak informuje serwis oneco.biofach.com  podobne pomysły zaczyna obejmować sektor hotelowy i SPA. System certyfikacji wdrażać zaczęła firma Ecocert.

Valérie Lemaire, dyrektor zarządzający Ecocert Greenlife, na swoim w blogu „Beyond Beauty” zauważa, że chociaż na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków naturalnych to w przypadku ośrodków spa i uzdrowisk zapomniano trochę o innych aspektach ochrony środowiska.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Wdrażana przez Ecocert Greenlife certyfikacja jest dostępna na dwóch poziomach:

Poziom 1 jest podstawowy. Ośrodki SPA, hotele, salony piękności kontrolowane są pod kątem wypełnienia 50 kryteriów w kategorii produkty, personel i zarządzanie środowiskiem.

Poziom 2 ma nazwę “Excellence” i obejmuje dodatkowe kryteria dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Jak przebiega proces certyfikacji? Na początku, samoocena jest przeprowadzana za pomocą kwestionariusza on line. Później dane są weryfikowane poprzez kontrolę, która ponawiana jest corocznie. Przedsiębiorstwa, które pomyślnie przechodzą proces certyfikacji mogą używać specjalnego logo  a także przedstawiać siebie jako „spa organiczne i ekologiczne”.

Aktualnie w trakcie procesu zdobywania certyfikatu są Melvita Spa w Paryżu i Thalasso Spa Marin de Carnac w Bretanii.

Szukasz więcej informacji na temat kosmetyki naturalnej? Sprawdź nasz dział KOSMETYKA NATURALNA

Źródło: oneco.biofach.com

Brak postów do wyświetlenia