Teraz czytasz...
Dolnośląskie. Paczka Izerska dostarcza lokalną i ekologiczną żywność
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Dolnośląskie. Paczka Izerska dostarcza lokalną i ekologiczną żywność

Grupa gospodarstw porozumiała się, stworzyła wspólną ofertę i dostarcza wysokiej jakości żywność mieszkańcom Dolnego Śląska. Tak właśnie działa Paczka Izerska.

– Jesteśmy grupą zaprzyjaźnionych gospodarstw z Pogórza Izerskiego i Doliny Bobru. Łączy nas miłość do rolnictwa bez chemii. Pomagamy sobie i pragniemy, aby nasze dobroci docierały na stoły bez pośrednictwa wielkich sieci i marketów. Projekt „Paczka Izerska”, to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców okolicznych miejscowości na naturalną (bez chemicznych dodatków), świeżą żywność, wyprodukowaną tradycyjnymi, domowymi metodami – piszą o sobie rolnicy.

Oferta Paczki Izerskiej

W ofercie Paczki Izerskiej znajdują się – oprócz zbóż, kasz i mąk z Kaszarni – także na przykład chleby na zakwasie z Bożej Góry (w tym bezglutenowe – gryczane), sery krowie i kozie, miody, sezonowe warzywa, przetwory oraz wegańskie pasztety i  pasty do chleba. Niektóre z produktów pojawiają się w ofercie okresowo, w związku z sezonowością dostępności do surowców. – Część z nich dostępna w ograniczonej ilości, ponieważ nie jesteśmy producentami na masową skalę – deklarują rolnicy.

Paczka Izerska to pokłosie innych lokalnych projektów, w których udział biorą państwo Korn (z Kaszarni Kamienne, którą niedawno opisywaliśmy) – Kooperatywy Izerskiej czy Stowarzyszenia Unii Izerskiej. W ramach tej pierwszej (dofinansowywanej ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich) powstała między innymi Szkoła Gospodarki Lokalnej prowadząca np. warsztaty przybliżające zasady permakultury oraz ochrony dawnych odmian, czy też zajęcia dotyczące przedsiębiorczości społecznej. Inne ciekawe projekty obejmują też doroczny międzynarodowy Festiwal Społeczności Alternatywnych oraz Eko-Muzeum w Starej Kamienicy.

Gdzie znaleźć Paczkę Izerską?

Na facebooku grupy czytamy:

Zobacz także


Aktualnie, można nas znaleźć w następujących miejscach :
Jelenia Góra – wtorki w godz. 11-15.00
(ul.Marii Konopnickiej 2, przed restauracją Sphinx)
Wrocław – soboty w godz. 10-13.00
(Bio Bazar „Krótka Droga” , ul.Białoskórnicza 26)
Mirsk – soboty w godz. 8-12.00
(ryneczek obok sklepu EKO)

Cieszy nas kolejny przykład współpracy gospodarstw przy tworzeniu oferty. To jedna z lepszych metod na prowadzenie skutecznej sprzedaży bezpośredniej w rozsądnych cenach i z możliwie szeroką ofertą. Wymaga wysiłku, ale warto bo jak mówią inicjatorzy pomysłu: – Pracy z tym sporo, jednak – jak widać po zadowoleniu klientów – pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Utworzyła się już grupa stałych odbiorców.

Zobacz: Fanpage Paczki Izerskiej

Sprzedaż bezpośrednia. Inne przykłady opisane  w Biokurierze

Kraków. Żywność ekologiczna w paczce i pod drzwi czyli Paczka Jakuba. Rozmowa Biokuriera

Żywność ekologiczna prosto z gospodarstwa: OdRolnika.pl

Znacie inne podobne inicjatywy działające w Waszym regionie? Napiszcie do nas! redakcja@biokurier.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.