Teraz czytasz...
Czeska Praga także ma ekosklep „bez opakowań”
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Czeska Praga także ma ekosklep „bez opakowań”

Czeska Praga także ma swój sklep oferujący ekożywność bez opakowań. Prowadzi go jedna z organizacji pozarządowych promujących zrównoważone rolnictwo.

„Bez Obalu” znajduje się w podwórzu (trzeba przyznać, że dostanie się do niego wcale nie jest takie łatwe…) jednej z kamienic przy ul. Belehradskiej 96. Na niewielkiej powierzchni zgromadzona została szeroka oferta produktów sypkich – bo na nich w 100 proc. skupia się sklep. Na tą chwilę organizacja nie prowadzi sprzedaży produktów świeżych,  mrożonych etc. Mozna natomiast zakupić tłoczone soki.

Być może oferta poszerzy się w przyszłości, gdy otwarte zostaną kolejne sklepy gdyż aktywiści nie zamierzają poprzestać na jednej placówce.

Aby zrobić zakupy w „Bez Obalu” tzeba wziąć ze sobą pojemniki na produkty. Podobne sklepy zaczynają pojawiać się w najróżniejszych miejscach na całym świecie. W Polsce mamy już w Warszawie „Nagie z Natury”, wkrótce w Poznaniu otworzy się „BIOrę„.

Podczas wizyty w Pradze (odbyła się ona dzięki organizatorm Targów BioFach, które odbędą się w Norymberdze w dniach 15-18 lutego 2017) odwiedziliśmy także jeden ze sklepów ekosieci „Sklizeno”.

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.