Teraz czytasz...
Co piąte mleko sprzedawane w Austrii ma certyfikat ekologiczny
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Co piąte mleko sprzedawane w Austrii ma certyfikat ekologiczny

Avatar photo

Ponad 25% sprzedawanego na austriackim rynku mleka pochodzi z gospodarstw ekologicznych. Rosnącą popularnością cieszą się również ekologiczne jogurty i jaja.


Średnia cena litra mleka ekologicznego w Austrii wynosi: 1,38 Euro (ok. 6 zł). Dla porównania, w Polsce (dane za Ceneo.pl z 15 maja 2020), litr ekomleka od polskiego producenta kosztuje 5,18 zł.

Dane dotyczące rynku austriackiego zebrała organizacja Agrarmarkt Austria Marketing (AMA), która wskazuje również na rosną liczbę gospodarstw ekologicznych w Austrii. W 2019 roku działało tam 24372 takich gospodarstw, co stanowi 22% wszystkich farm. Certyfikacja ekologiczna obejmuje 665,800 ha w Austrii.

=> Czytaj: Mleko ekologiczne – badania naukowe

Austriacki rynek żywności ekologicznej w pigułce

Mleko ekologiczne jest najpopularniejszym produktem BIO na tamtejszym rynku. Na dalszych miejscach plasują się banany i ziemniaki.

Konsumenci austriaccy w 2019 roku wydali na żywność ekologiczną 580 milionów Euro, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do 2018 roku.

Sprzedaż żywności BIO to około 9,3% ogólnej sprzedaży żywności w Austrii.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.