W tym roku wiodące na świecie targi żywności ekologicznej Biofach świętowały swoje 30. urodziny. W Centrum Wystawowym w Norymberdze w dniach 13-16.02.br. swoje produkty zaprezentowało 2.989 wystawców z 95 krajów.

Tegoroczny duet targowy BIOFACH i VIVANESS przyciągnął blisko 50 000 odwiedzających. Stoiska odwiedzali przedsiębiorcy, dystrybutorzy i przedstawiciele mediów. Była to jedyna w swoim rodzaju możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą firm, trendami w zakresie produktów eko oraz nawiązania kontaktów biznesowych.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

W trakcie trwania targów była też możliwość zdobycia gruntownej wiedzy. Kongres BIOFACH 2019 jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był “System ekologiczny – zdrowy w podejściu holistycznym“. Nacisk położono na rolnictwo, przetwórstwo, żywienie i zdrowie. Prelekcji słuchało ponad 8 000 osób. W programie znalazło się 150 wykładów i paneli dyskusyjnych.

Biofach 2019

Krótka relacja z targów BIOFACH 2019

Opublikowany przez biokurier Poniedziałek, 18 lutego 2019

Biofach wyznacza trendy. Produkty wege nadal na topie

Na Światowych Targach Żywności Ekologicznej, podobnie jak w zeszłym roku, największą popularnością cieszyły się produkty wegańskie i wegetariańskie. W tegorocznej edycji wielu wystawców prezentowało również produkty białkowe. Wśród owoców królował jackfruit. W niewielkim stopniu na targach zaakcentowano trend zero waste, zwłaszcza w kontekście opakowań. Można jednak przypuszczać, że w przyszłym roku firm prezentujących kompostowane i biodegradowalne opakowania będzie zdecydowanie więcej. W strefie VIVANESS najwięcej miejsca poświęcono prezentacji kosmetyków probiotycznych.

Biofach prezentuje nowości

Światowe Targi Żywności Ekologicznej to doskonała okazja do zaprezentowania swoich najnowszych produktów. Na stoisku z nowościami pojawiło się ich ok. 600. Odwiedzający mogli oddać swój głos na najbardziej innowacyjny i interesujący produkt, który finalnie otrzymał nagrodę Best New Product Awards targów BIOFACH. Wśród nich znalazł się produkt z Polski, sok z ekologicznej jagody kamczackiej, o której już niedługo będziemy pisać więcej.

Opublikowany przez biokurier Piątek, 15 lutego 2019

Polski akcent na targach Biofach

Do Norymbergi przyjechali również przedstawiciele z Polski. Wielu przedsiębiorców prezentowało swoje produkty na stoisku narodowym, do powstania którego przyczyniło się Ministerstwo Rolnictwa we współpracy z organizacjami zrzeszającymi rolników i producentów. Wiele firmy, m.in. Dary Natury czy Bio Planet, zdecydowały się na samodzielne stoiska.

Kiedy Biofach 2020?

Tradycją stało się już, że wyjeżdżamy z Norymbergi z datą kolejnej edycji targów. Za rok w Centrum Wystawowym spotykamy się w dniach 12-15 lutego.