BIOEXPO Warsaw 2019. Branża BIO jest w stanie samodzielnie zagospodarować imprezę targową [podsumowanie]

BIOEXPO Warsaw 2019 udało się! Dopisali wystawcy i frekwencja. Wstępne opinie przedstawicieli branży na temat zakończonej wczoraj pierwszej edycji targów BIOEXPO Warsaw są bardzo pozytywne.

Organizatorzy (brawa zwłaszcza dla Agaty Szczepaniak i Katarzyny Drobińskiej) dowiedli, że certyfikowana żywność ekologiczna oraz kosmetyki naturalne i produkty zero waste są tematami zasługującymi na samodzielną imprezę targową. Nie trzeba jej „podpinać” pod inne wydarzenia lub uzupełniać różnego rodzaju „dodatkami”.

Przedstawiciele wszystkich segmentów rynku pojawili się w Nadarzynie

W dniach 11-13 października do podwarszawskiego Nadarzyna zjechali przedstawiciele różnych segmentów rynku. Oprócz producentów, swoją ofertę prezentowały też duże sieci detaliczne (Carrefour i Lidl), które przy okazji BIOEXPO Warsaw szukały dostawców.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Dziś ostatni dzień bioexpo

Opublikowany przez biokurier Sobota, 12 października 2019

Wśród odwiedzających znalazło się wielu właścicieli i pracowników niezależnych sklepów z żywnością EKO, ale nie brakowało również gości z zagranicy. Spora część wystawy skierowana była do rolników ekologicznych, których również w halach centrum targowego PTAK nie brakowało.

Firm dostarczających środki produkcji oraz sprzęt przydatny w rolnictwie ekologicznym systematycznie przybywa, ale wciąż jest to segment w dużej mierze niezagospodarowany.

Rozbudowany kongres towarzyszący BIOEXPO

Wiele się działo na towarzyszącym targom Kongresie BIOEXPO, w którym mieliśmy także swój mały udział (wydawca Biokuriera, Karol Przybylak poprowadził między innymi panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli Carrefour, Lidl, Organic Farmy Zdrowia, Bio Planet i Farmy Świętorzyskiej).

Kongres BIOEXPOZaplecze kongresowe nadarzyńskiego centrum daje duże możliwości jeżeli chodzi o organizację tego typu wydarzeń.

Hosted Buyers – program z potencjałem

Wystawcy pozytywnie wypowiadali się na temat programu Hosted Buyers, który po dopracowaniu kilku drobnych szczegółów może stać się bardzo efektywnym sposobem na pozyskiwanie kontrahentów.

To tylko krótkie i szybkie podsumowanie. Z pewnością w następnych materiałach będziemy wracać do Targów BIOEXPO Warsaw.

Brak postów do wyświetlenia