Teraz czytasz...
BIOEXPO Warsaw 2019. Branża BIO jest w stanie samodzielnie zagospodarować imprezę targową [podsumowanie]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

BIOEXPO Warsaw 2019. Branża BIO jest w stanie samodzielnie zagospodarować imprezę targową [podsumowanie]

Avatar photo

BIOEXPO Warsaw 2019 udało się! Dopisali wystawcy i frekwencja. Wstępne opinie przedstawicieli branży na temat zakończonej wczoraj pierwszej edycji targów BIOEXPO Warsaw są bardzo pozytywne.

Organizatorzy (brawa zwłaszcza dla Agaty Szczepaniak i Katarzyny Drobińskiej) dowiedli, że certyfikowana żywność ekologiczna oraz kosmetyki naturalne i produkty zero waste są tematami zasługującymi na samodzielną imprezę targową. Nie trzeba jej „podpinać” pod inne wydarzenia lub uzupełniać różnego rodzaju „dodatkami”.

Przedstawiciele wszystkich segmentów rynku pojawili się w Nadarzynie

W dniach 11-13 października do podwarszawskiego Nadarzyna zjechali przedstawiciele różnych segmentów rynku. Oprócz producentów, swoją ofertę prezentowały też duże sieci detaliczne (Carrefour i Lidl), które przy okazji BIOEXPO Warsaw szukały dostawców.

https://www.facebook.com/biokurier/videos/3046285458731569/?__xts__[0]=68.ARCpT3Ma1QhNxk2biivL_OUng1LDk809qyPMus70dy22YuTSbGSYGsFeYemZBfl7uioaHj83Dih3aCiww63nnSTQ9hpUIj5myUl2eTasj0jvRHyeFAS2HiylBd5etBIZTJM0Lt-NWsJcyOx7U9XJwjl5_7Ly6x_kL9FpuFIQoykzicgyaR9m6GOulmUaw_dD_oLZW9ZTcS7fFGal6F50yEOCuSisj8c7He17c6EhB_Fz_1R-6q4ZXo3a2YQUTqCHpBKNDNlPqlYyyxD4KRVHtFhJCM_Qnp1nhRMuEOc8GgZASCpv3530gjrDA9yet3PhDYAL6BBxBeSkOqPLJrhv5lDOwlIl0Q&__tn__=-R

Wśród odwiedzających znalazło się wielu właścicieli i pracowników niezależnych sklepów z żywnością EKO, ale nie brakowało również gości z zagranicy. Spora część wystawy skierowana była do rolników ekologicznych, których również w halach centrum targowego PTAK nie brakowało.

Firm dostarczających środki produkcji oraz sprzęt przydatny w rolnictwie ekologicznym systematycznie przybywa, ale wciąż jest to segment w dużej mierze niezagospodarowany.

Rozbudowany kongres towarzyszący BIOEXPO

Wiele się działo na towarzyszącym targom Kongresie BIOEXPO, w którym mieliśmy także swój mały udział (wydawca Biokuriera, Karol Przybylak poprowadził między innymi panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli Carrefour, Lidl, Organic Farmy Zdrowia, Bio Planet i Farmy Świętorzyskiej).

Kongres BIOEXPOZaplecze kongresowe nadarzyńskiego centrum daje duże możliwości jeżeli chodzi o organizację tego typu wydarzeń.

Hosted Buyers – program z potencjałem

Wystawcy pozytywnie wypowiadali się na temat programu Hosted Buyers, który po dopracowaniu kilku drobnych szczegółów może stać się bardzo efektywnym sposobem na pozyskiwanie kontrahentów.

To tylko krótkie i szybkie podsumowanie. Z pewnością w następnych materiałach będziemy wracać do Targów BIOEXPO Warsaw.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.