Teraz czytasz...
Biedronka wprowadzi żywność ekologiczną pod marką własną
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Biedronka wprowadzi żywność ekologiczną pod marką własną

BIO Farma Biedronki – pod taką marką pojawić się mają produkty ekologiczne w Biedronkach. Bliższe szczegóły nie są jeszcze znane.

Informacje o tym, że jeden z większych polskich detalistów interesuje się wprowadzeniem do oferty żywności ekologicznej obiegały media już kilkukrotnie. Wciąż niewiele w tym konkretnych informacji, choć jedno wiemy na pewno – produkty wprowadzone zostaną pod marką własną BIO Farma Biedronki.

BIO Farma Biedronki – powstanie nowa marka

– W ostatnim czasie zarejestrowaliśmy znak „BIO Farma Biedronki”. Obecnie prowadzimy działania związane z rozszerzeniem oferty artykułów ekologicznych, zamierzamy także rozpocząć testy związane z wyselekcjonowanymi produktami z kategorii owoców i warzyw w wybranych sklepach naszej sieci. Na tym etapie jest jednak za wcześnie na podawanie jakichkolwiek szczegółów – poinformowało nas Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A, właściciela sieci Biedronka.

Zobacz także


Do tej pory żywność ekologiczna pojawiała się na półkach Biedronki sporadycznie w ramach ofert czasowych i specjalnych. Były to m.in.: włoskie wina z Abruzji Lupi Reali, czy Sensi Chianti, podgrzybki oraz dania i desery dla niemowląt marki Hipp, a także nabiał (serki, jogurty).

Wygląda na to, że w podejściu do żywności ekologicznej Biedronka przyjmuje strategię podobną do swojego największego konkurenta – sieci Lidl, który oferuje bioprodukty także pod własną marką BIOTREND.

O sprawie pisaliśmy już  tekście: Żywność ekologiczna pojawi się w Biedronce? Bardzo prawdopodobne

Karol Przybylak

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.