Teraz czytasz...
Będzie więcej kawy BIO na polskim rynku
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Będzie więcej kawy BIO na polskim rynku

 

Do niewielkiej liczby polskich firm oferujących ekologiczną kawę dołącza duży gracz. Na Targach BioFach w Norymberdze kawę BIO zaprezentowała Poznańska Palarnia Kawy „Astra”.

Docelowo w ofercie poznańskiej firmy znaleźć się mają 3 kawy posiadające certyfikat ekologiczny. Na razie dostępna jest pierwsza z nich: Ethiopia. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że zainteresowani są wejściem na rynki międzynarodowe (stąd obecność na Targach BioFach) , ale atrakcyjny jest dla nich także wciąż dynamicznie zwiększający się rynek rodzimy.

Kawa BIO na polskim rynku. Króluje wąska specjalizacja

W kategorii kaw ekologicznych dominują u nas produkty zagranicznych palarni, ale jest już kilka „rodzynków” wyspecjalizowanych w bardzo unikalnych propozycjach. Wysokiej jakości kawy BIO i Fairtrade znajdują się w ofercie Pizca Del Mundo. Ale Eko Cafe stawia na wyselekcjonowana mieszankę kaw Arabica, którą cechuje dobry smak w połączeniu z niską kwasowością. Kawy z różnych zakątków świata (m.in. Brazylia, Peru, Etiopia) dostępne są także w ofercie EcoBlik.

Polecamy lekturę naszego archiwalnego tekstu: Kawowe dylematy czyli co warto wiedzieć o kawie EKO?

Targi BioFach odbyły się w Noryberdze w dniach 11-14 lutego 2015. To największe światowe targi w kategorii żywności ekologicznej. Przeczytaj naszą relację: BioFach 2015 – relacja. Polacy coraz bardziej aktywni 

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.