Teraz czytasz...
Będą zmiany w ustawie o sprzedaży bezpośredniej? Kolejne podejście
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Będą zmiany w ustawie o sprzedaży bezpośredniej? Kolejne podejście

Avatar photo

Stworzenie polskim rolnikom korzystnych warunków do rozwoju produkcji i sprzedaży detalicznej żywności wyprodukowanej w całości lub w części z ich własnej uprawy, chowu lub hodowli – bez udziału pośredników – to główny cel ustawy projektowanej przez rząd. Ruszyły konsultacje społeczne.

Projekt ustawy został udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rządowego Centrum Legislacji

Konsultacje publiczne projektu potrwają do 18 maja 2016 r. Ministerstwo zachęca zainteresowane podmioty do zgłaszania uwag i propozycji do przedstawionych w projekcie ustawy rozwiązań.

Dotychczasowe próby zmian, zarówno jeżeli chodzi o prawo jak i praktykę jego stosowania przez administrację publiczną kończyły się porażkami bądź efektami dalekimi od satysfakcjonujących. Czy tym razem będzie inaczej? Czas pokaże. Na pewno warto, aby wszystkie zainteresowane osoby wzięły udział w konsultacjach.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.