Badania naukowe w rolnictwie ekologicznym – Ministerstwo Rolnictwa ogłasza nabór

Badania w zakresie produkcji ekologicznej interesują najlepsze ośrodki badawcze w Polsce.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi czeka na propozycje tematów badawczych w zakresie produkcji ekologicznej, które mogłyby być realizowane w 2020 r.

Zgodnie z „Ramowym Planem Działań dla Żywności  i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2014-2020” prowadzone badania szczególnie kładą nacisk na współpracę między organizacjami producentów i przetwórców, a ośrodkami naukowymi prowadzącymi badania w zakresie rolnictwa ekologicznego (państwowe instytuty badawcze, wyższe uczelnie rolnicze oraz placówki Polskiej Akademii Nauk).

Kongres Rolnictwa i Żywności Ekologicznej ECO FOOD 360 już w czerwcu

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Tematy, które można zgłaszać, powinny zostać przedstawione w sposób jasny i precyzyjny, dzięki czemu ich realizacja będzie łatwiejsza. Lista zaakceptowanych tematów, w ramach których będzie można składać wnioski o dotację do badań, ostanie ogłoszona do 30 września 2019 r.

Propozycje tematów można przesyłać do 31 lipca 2019 roku do siedziby Ministerstwa Rolnictwa Rozwoju Wsi lub elektronicznie na adres: rolnictwoekologiczne@minrol.gov.pl.

Dotacje do badań w zakresie rolnictwa ekologicznego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi udziela od 2004 r. Wiele z nich uwzględnia oczekiwane i przygotowywane zmiany w przepisach dotyczących rolnictwa ekologicznego oraz jest ukierunkowanych na znalezienie innowacyjnych rozwiązań pojawiających się problemów, zarówno w produkcji rolniczej, jak i w przetwórstwie.

Wyniki dotychczas realizowanych badań dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wykaz-tematow-badawczych-z-zakresu-rolnictwa-ekologicznego-realizowanych-w-latach-2004-2018

Brak postów do wyświetlenia