Teraz czytasz...
Badania naukowe w rolnictwie ekologicznym – Ministerstwo Rolnictwa ogłasza nabór
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Badania naukowe w rolnictwie ekologicznym – Ministerstwo Rolnictwa ogłasza nabór

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi czeka na propozycje tematów badawczych w zakresie produkcji ekologicznej, które mogłyby być realizowane w 2020 r.

Zgodnie z „Ramowym Planem Działań dla Żywności  i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2014-2020” prowadzone badania szczególnie kładą nacisk na współpracę między organizacjami producentów i przetwórców, a ośrodkami naukowymi prowadzącymi badania w zakresie rolnictwa ekologicznego (państwowe instytuty badawcze, wyższe uczelnie rolnicze oraz placówki Polskiej Akademii Nauk).

https://biokurier.pl/wydarzenia/kongres-rolnictwa-i-zywnosci-ekologicznej-eco-food-360-juz-w-czerwcu/

Tematy, które można zgłaszać, powinny zostać przedstawione w sposób jasny i precyzyjny, dzięki czemu ich realizacja będzie łatwiejsza. Lista zaakceptowanych tematów, w ramach których będzie można składać wnioski o dotację do badań, ostanie ogłoszona do 30 września 2019 r.

Propozycje tematów można przesyłać do 31 lipca 2019 roku do siedziby Ministerstwa Rolnictwa Rozwoju Wsi lub elektronicznie na adres: rolnictwoekologiczne@minrol.gov.pl.

Dotacje do badań w zakresie rolnictwa ekologicznego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi udziela od 2004 r. Wiele z nich uwzględnia oczekiwane i przygotowywane zmiany w przepisach dotyczących rolnictwa ekologicznego oraz jest ukierunkowanych na znalezienie innowacyjnych rozwiązań pojawiających się problemów, zarówno w produkcji rolniczej, jak i w przetwórstwie.

Wyniki dotychczas realizowanych badań dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wykaz-tematow-badawczych-z-zakresu-rolnictwa-ekologicznego-realizowanych-w-latach-2004-2018

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.