Szwajcaria. Artyści dla… kóz!

25 artystów wzięło udział w zorganizowanej przez szwajcarską organizację Pro Specie Rara akcji tworzenia dzieł sztuki dla…kóz!

Już rok wcześniej twórcy zaczęli przygotowali różne dzieła związane z tematyką kóz (obrazy, rzeźby, plakaty etc). Efekty ich pracy zostały następnie przekazane na specjalną aukcję a uzyskane w ten sposób środki przeznaczone zostały na ochronę kozy szarej górskiej, która zagrożona jest wyginięciem. W trakcie aukcji i wystawy spróbować można było przetworów przygotowanych na bazie dawnych odmian owoców i ras zwierząt. Pro Specie Rara stworzyła dla nich specjalną rynkową markę, która dostępna jest w szwajcarskich i niemieckich sklepach.

Akcja trwała trzy dni (27-29 października 2010).


Na zdjęciu: Wystawa dzieł sztuki poświęconych …kozom

Pro Specie Rara to szwajcarska organizacja działająca na rzecz ochrony bioróżnorodności na wsi. Zajmuje się promowaniem i rozpowszechnianiem dawnych, zagrożonych wyginięciem ras zwierząt gospodarskich i odmian roślin uprawnych. Prowadzi także szeroko zakrojone akcje uświadamiające społeczeństwo w zakresie znaczenia jakie ma zachowanie bioróżnorodności na wsi.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Fotoreportaż z wydarzenia

 

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)

 
Brak postów do wyświetlenia