Teraz czytasz...
Aplikacja GreenLove pomoże znaleźć najbliższy eko sklep
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Aplikacja GreenLove pomoże znaleźć najbliższy eko sklep

GreenLove to lokalizator pomagający za pomocą smartfona odnaleźć ekologiczne sklepy, restauracje, kawiarnie i wiele innych interesujących miejsc. Aplikacja dostępna jest dla użytkowników systemów Android i iOS. Udało nam się zadać kilka pytań pomysłodawczyni GreenLove, Iwonie Mateckiej.

Biokurier: W jaki sposób obiekty są dodawane do bazy GreenLove? Jest to autorska selekcja czy podmioty zgłaszają sie same?

Iwona Matecka: Do tej pory nowe obiekty były dodawane głównie przeze mnie po zapoznaniu się z ich ofertą, natomiast wraz ze wzrostem popularności aplikacji GreenLove miejsca same zgłaszają się z taką prośbą – dodanie wizytówki jest bezpłatne. Najłatwiej jest wypełnić formularz dostępny na  http://goo.gl/XMMCSf lub napisać na kontakt@greenlove.pl
Po weryfikacji miejsce jest dodawane do aplikacji.

Biokurier: Ile obiektów aktualnie znajduje się w bazie danych?

Iwona Matecka: Jest ich już 450 a ich liczba stale rośnie. Najwięcej dodanych miejsc jest z Warszawy, a następnie z największych miast Polski. Celem jest bieżąca aktualizacja informacji oraz dodawanie miejsc z mniejszych miejscowości, żeby każdy mógł znaleźć blisko siebie miejsca ze zdrową żywnością.

Biokurier: Jaką popularnością cieszy się aplikacja?

Iwona Matecka: Do tej pory prawie tysiąc osób ściągnęło aplikację, choć aplikacja nie jest reklamowana na szeroką skalę. Korzystamy głównie z uprzejmości lokali, które udostępniają ulotki oraz czasem zaprzyjaźniony blog podzieli się informacją o GreenLove. Większość stanowią użytkownicy iOSa, ale liczba pobrań na Androida szybko rośnie.

Biokurier: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w rozwijaniu GreenLove.

Rozmawiał:

Na polskim rynku dostępnych jest już kilka ciekawych aplikacji dla osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Ostatnio, w kontekście konfliktu z Federacją Producentów Żywności, głośno zrobiło się o eFood, aplikacji pozwalającej sprawdzać e-składniki w żywności. Na ten temat pisaliśmy już dłuższy czas temu. Warto przypomnieć tę informację: Aplikacja E-Food – sprawdź co się kryje za E- symbolem

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.