Teraz czytasz...
Anielskie Ogrody nominowane w konkursie Rural Inspiration Awards 2021
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Anielskie Ogrody nominowane w konkursie Rural Inspiration Awards 2021

Agnieszka Gotówka

Do 24 marca 2021 r. trwa głosowanie w konkursie Rural Inspiration Awards 2021 organizowanym przez Europejską Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD). Anielskie Ogrody Kamili i Bogdana Kasperskich, jako jedyny polski projekt, zakwalifikował się do finału.

W finale trzeciej edycji konkursu Rural Inspiration Awards znalazło się 20 projektów wybranych spośród 125 zgłoszeń, które zostały przypisane do jednej z czterech kategorii:

  1. Zielona przyszłość: projekty dotyczące zmian klimatycznych, ochrony lub odbudowy różnorodności biologicznej,
  2. Cyfrowa przyszłość: projekty, które przyczyniają się do cyfryzacji w rolnictwie i społecznościach wiejskich,
  3. Odporna przyszłość: projekty, które mają wkład we wzmacnianie odporności obszarów wiejskich Europy,
  4. Solidarna przyszłość: projekty, które uwzględniają różnorodne aspekty przyczyniające się do integracji społeczeństwa wiejskiego.

Anielskie Ogrody walczą o nagrodę w kategorii Zielona przyszłość (Green Futures).

Wszystkie projekty biorą udział w głosowaniu internetowym. Liczy się każdy głos. Warto zagłosować na Anielskie Ogrody, które znalazły się wśród nominowanych. Komisja ekspercka wybierze dodatkowo jeden zwycięski projekt w każdej z czterech kategorii.

Anielskie Ogrody: innowacja i doświadczenie

Kamila i Bogdan Kasperscy uprawiają 80% swojego pożywienia w przydomowym ogrodzie. Nadwyżki warzyw sprzedają na lokalnym rynku. Inspirują i dzielą się doświadczeniem.

Ich ogród zaprojektowany jest z wykorzystaniem elementów permakultury tak, aby dostarczać przez cały rok ekologicznych warzyw, owoców, ziół, kwiatów w ilości potrzebnej dla 2-4 osobowej rodziny. Ekologia w ogrodzie realizowana jest w oparciu o bardzo dużą bioróżnorodność. Kasperscy uprawiają ponad 600 gatunków roślin, w tym prawie wszystkie warzywa jakie mogą rosnąć w Polsce.

Gospodarze uruchomili niedawno Internetową Akademię Anielskich Ogrodów. To zestaw multimedialnych kursów opracowanych w oparciu o ich doświadczenie.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.