Teraz czytasz...
Aldi poszerza ofertę żywności ekologicznej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Aldi poszerza ofertę żywności ekologicznej

45 produktów z certyfikatem ekologicznym pojawiło się w placówkach sieci Aldi w 2017 roku. Jeszcze rok wcześniej było ich tylko 10.

Poszerzenie oferty żywności BIO w polskim Aldi

Jak czytamy w Raporcie zrównoważonego rozwoju opublikowanym przez detalistę, na przestrzeni ostatnich trzech lat łączna ilość produktów ekologicznych została niemal podwojona i wyniosła ponad 800 artykułów w asortymencie stałym i akcyjnym.

W Polsce wolumeny są jeszcze stosunkowo niskie, ale wzrost artykułów BIO na przestrzeni roku był niemal pięciokrotny. Liczba artykułów marki własnej z unijnym logo produkcji ekologicznej na koniec 2017 roku 45.

Przybywa również produktów ze Sprawiedliwego Handlu

W całej Grupie  ALDI w ciągu dwóch lat zwiększono także liczbę artykułów sygnowanych certyfikatem Fairtrade o 25 %. W 2017 roku w Polsce zadebiutowało 6 artykułów opatrzonych znakiem Sprawiedliwego Handlu.

Raport oparty został na danych za okres obrotowy 2017, zebranych z dziewięciu krajów działalności grupy, w tym z Polski.

Sieci stawiają na BIO

Aldi jest kolejną siecią detaliczną, która mocno akcentuje obecność żywności ekologicznej w swojej ofercie. Podobne działania w ostatnim czasie prowadzą m.in. Biedronka, Lidl, Netto oraz Carrefour.

źródło: Aldi

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.