Teraz czytasz...
250 wystawców na Targach EKOstyl w Bielsko Białej
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

250 wystawców na Targach EKOstyl w Bielsko Białej

Już po raz 4. W Bielsko – Białej odbędą się targi EKOstyl. Organizatorzy zapowiadają obecność 250 wystawców i ok. 6000 odwiedzających. Pytamy o więcej szczegółów.

Na pytania Biokuriera odpowiada Eugeniusz Kropka, prezes Biura Promocji i Wystaw Astra – organizator targów.

Jak opisałby Pan Targi EKOstyl? Dla kogo jest to wydarzenie?

Targi EKOstyl – Zdrowej żywności, Stylu życia i Ekorodziny, których 4 edycja odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 19 – 20 listopada 2016 roku w hali pod Dębowcem to spotkanie dwóch zainteresowanych stron: wystawców, w tym przypadku producentów żywności, firm kosmetycznych oferujących naturalne produkty oraz wszelkiego rodzaju działalności, skierowanych na ekologię, promocję zdrowia i urody. Z drugiej strony są zwiedzający i kupujący. To nie są osoby przypadkowe, to osoby świadome, szukające wśród natłoku produktów, zalewających rynek, tych najlepszych, „czystych”, pozbawionych chemii, to osoby, dla których troska o własny dobrostan, jak również o środowisko naturalne, jest czymś tak oczywistym jak oddychanie.

Poprzednie trzy edycje targów EKOstyl wykazały, jak potrzebne jest takie wydarzenie. Zainteresowanie tą tematyką z edycji na edycję jest co raz większe. Stale zwiększa się ilość firm biorących udział w targach w tym również zagranicznych. Firmy wypowiadają się w czasie przeprowadzanych rozmów, że na targach EKOstyl w Bielsku – Białej warto i trzeba być.

Jakie przewidujecie wydarzenia dodatkowe towarzyszące targom?

Targom towarzyszyć będzie wiele wydarzeń i atrakcji, najważniejsze z nich to;

Wykłady:

a) Łukasza Lubickiego – Temat: „Naturalne terapie zdrowotne prowadzące do homeostazy  (dobrostanu) organizmu” czyli : Jak prowadzić naturalną terapię? Borelioza – skuteczne sposoby
leczenia. Stan zapalny tarczycy, Hashimoto – problem większości kobiet. Helatacja metali ciężkich naturalnymi sposobami.
b) Bożeny Kropki – Alergolog, dietetyk, ceniona specjalistka od spraw leczenia żywieniem. Temat: „Co mi dolega?” Dlaczego chorujemy? Co powinieneś wiedzieć na temat leków, czego nie  powie ci lekarz? Szukaj przyczyny swoich schorzeń- omówienie wybranych badań. Wzmocnienie układu immunologicznego- dietą.
c) Sir Julian Rose i Pani Jadwigi Łopaty – Temat: „ZBUDUJ SWOJĄ ARKĘ – w drodze do samowystarczalności na przykładzie EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl „. d) Bogdana Skrzęty – Temat: „Super witalność – w trzech odsłonach.”

Bezcenna wiedza o tym co powinniśmy jeść aby zachować zdrowie i jak je przywrócić a także jak  oczyścić organizm.

Strefa Pokazów Kulinarnych.

W Strefie Kulinarnej odbywać się będą pokazy kulinarne i degustacje potraw z karpia, zapomnianej kuchni mieszczańskiej z Żywca, potraw śródziemnomorskich, beskidzkich regionalnych specjałów oraz dań ze ślimaka. Pokazy będzie przygotowywać:

●Carlos Gonzalez Tejera – wybitny mistrz i ekspert kulinarny, który zaprezentuje potrawy z karpia w nowej odsłonie, opowie, jak je przyrządzać oraz dodatkowo przeprowadzi pokazy kuchni latynoskiej.
●Karel Drapal – Vice Prezes Stowarzyszenia Czeskich Kucharzy i Cukierników, Mistrz Europy w podawaniu potraw z karpia przygotuje karpia po morawsku.
●Wiesław Wróblewski – Bacówka u Wiecha przygotuje potrawy kuchni mieszczańskiej żywieckiej według receptur z okresu międzywojennego, a ponadto prezentować będzie produkty firmy Firmy Snails Garden Skalmowscy, która prowadzi hodowlę ślimaków śródziemnomorskich
●Restauracja Parole del Gusto z Żywca zaprezentuje tatar z lodami,
●Cukiernia R. Dybalski z Łodzi, przygotuje sernik z puree dyniowym.
Stowarzyszenie Polska Ekologia przeprowadzi pokazy oraz degustacje wyrobów i potraw ekologicznych,
●Lubo Kubala wykona pokaz słowackich dań regionalnych, m. In. słynne Haluszki, danie z tarcizny,
●Makarony Czanieckie zaproponują makaron z wysoką zawartością błonnika owsianego. Na tym produkcie Wiesław Wróblewski przygotuje danie z dodatkiem ślimaka, pokaz przygotowania gulaszu „madziarskiego” z makaronem tarte.
●ChufaMix przeprowadzi pokazy naturalnych napojów roślinnych
●Agroturystyka Górska Hacjenda – przygotuje Kołacz Wiślany w różnych odsłonach.

Warsztaty na tematy:

●Moje zdrowie w moich rękach – trzygodzinny warsztat gotowania z zastosowaniem 5 Elementów oraz zasad Makrobiotyki i Ajurwedy – warsztat poprowadzi Aleksandra Kos – Centrum Makrobiotyczne AKAMA
●Zrób sobie krem – Naturalnie! ” – warsztaty poprowadzi Martyna Majewska – Naturalnie Naturalni
●Autorska pracownia: Wolna Ceramika zaprasza na warsztaty
garncarskie, które poprowadzi utalentowana profesjonalistka – mgr sztuki Justyna Wolna.

Konkurs dla Zwiedzających

W konkursie dla zwiedzających można wygrać cenne nagrody m. In.:
– SPAniały weekend VITALITY dla dwojga w kurorcie PIESTANY
– aparaty cyfrowe wysokiej jakości,
– szereg zestawów upominkowych

Zobacz także


Ilu wystawców jest w obecnej edycji targów? Ile osób odwiedza Targi?

Zainteresowanie targami z edycji na edycję jest co raz większe, stale zwiększa się ilość firm biorących udział w targach, jak i osób odwiedzających tę imprezę. Ostatnią trzecią edycję targów odwiedziło około 6 tys. osób i sądzimy, że w czwartej edycji frekwencja będzie jeszcze większa. Udział w 4 Targach EKOstyl bierze 250 firm, w tym 15 podmiotów zagranicznych.

Ze względu na transgraniczne położenie Bielska – Białej na pograniczu polsko – czesko – słowackim obserwujemy duże zainteresowanie targami ze strony firm i osób indywidualnych z tych krajów chcących nawiązać współpracę z firmami wystawiającymi się na targach lub zainteresowanych ofertą targową.

Organizatorem targów jest Biuro Promocji i Wystaw Astra.

Więcej o targach na: www.targiekostyl.pl

co: Targi EKOSTYL

gdzie: Bielsko Biała

kiedy: 19-20 listopada 2016

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.