Poznań. Eko-sprzątanie, czyli dlaczego ocet i cytryna…

Praczki, sprzątaczki i wszyscy, którzy zmywają naczynia, myją podłogi, przecierają z kurzu półki i szorują kuchenki  mogą być zainteresowani spotkaniem, które 8 listopada odbędzie się w Poznaniu.

 

W Kluboksięgarnii Głośna przy ul. Św. Marcin 30 (nad kinem Muza) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania ze zrównoważonymi” pod tytułem: . Eko-sprzątanie, czyli dlaczego ocet i cytryna… O eko-sprzątaniu opowie Urszula Giercarz (z zawodu prawnik, z pasji właścicielka poznańskiej ekologicznej firmy sprzątającej), pokaże z czym to się je (będzie nie tylko o cytrynie) i dlaczego eko środki własnej roboty lepiej sprawdzają się w sprzątaniu niż to, co możemy znaleźć w drogeriach w dziale chemia.

– Rozwiejemy wątpliwości nieprzekonanym, wahającym się pokażemy jak to się (prosto) robi i ile można zaoszczędzić na eko-sprzątaniu. Dowiecie się również dlaczego detergenty są szkodliwe dla naszego zdrowia, jak i czym sprzątać oraz usuwać uporczywe plamy. Zobaczycie jak łatwo i szybko zrobić środek czyszczący do łazienki i kuchni –  przekonuje Kalina Michocka z serwisu Tytka, który organizuje wydarzenie.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma również gotowe przepisy na środki czystości i usuwanie plam.

Przeczytaj także: Ocet pomocny w domu. 5 sposobów

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Spotkania za “zrównoważonymi” to inicjatywa  w ramach, której Poznaniacy  w każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykają się z twórcami, przedsiębiorcami i aktywistami. Spotkaniom towarzyszą dyskusje o zrównoważonym rozwoju w mieście.

Wstęp na spotkanie jest wolny

Sprawdź dział EKO SPRZĄTANIE na Biokurierze!

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia