Teraz czytasz...
Internetowa Akademia Anielskich (eko) Ogrodów ruszyła!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Internetowa Akademia Anielskich (eko) Ogrodów ruszyła!

Jak uprawiać ekologicznie warzywa, owoce, zioła, kwiaty jadalne? Jak zrobić, aby warzywa urosły, a nasza praca nie poszła na marne? Jak uprawiać ogród, żeby nie spędzać godzin na wyrywaniu chwastów? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć Kamila i Bogdan Kasperscy  z Anielskich Ogrodów.

Uprawiają 80% swojego pożywienia w przydomowym ogrodzie. Nadwyżki bio warzyw sprzedają na lokalnym rynku. Pokazują, że ogród przy niewielkim wysiłku może być piękny i dostarczyć najwyższej jakości bio żywności. Z pożytkiem dla człowieka i dla przyrody. To inspirujący przykład jak tego dokonać.

Historia Anielskich Ogrodów w telegraficznym skrócie. Imponujące prawda?
Historia Anielskich Ogrodów w telegraficznym skrócie. Imponujące prawda?

Czym są Anielskie Ogrody?

Głównym elementem Anielskich Ogrodów jest przydomowy ogród o powierzchni 0,5 ha. Zaprojektowany jest z wykorzystaniem elementów permakultury tak, aby dostarczać przez cały rok ekologicznych warzyw, owoców, ziół, kwiatów w ilości potrzebnej dla 2-4 osobowej rodziny oraz generować zysk ze sprzedaży nadmiaru. Ekologia w ogrodzie realizowana jest w oparciu o bardzo dużą bioróżnorodność. Kama i Bogdan uprawiają ponad 600 gatunków roślin, w tym prawie wszystkie warzywa jakie mogą rosnąć w Polsce.

Anielskie Ogrody organizują na terenie gospodarstwa pokazy i warsztaty w ogrodzie. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i przyczyniły się do otrzymania przez „Anielskie Ogrody” certyfikatu „Lubuska Perła Turystyki 2018” przyznawanego przez Lubuską Organizację Turystyczną LOTUR.

Jak działa Internetowa Akademia Anielskich Ogrodów?

Pandemia zatrzymała możliwość organizacji warsztatów w ogrodzie. Dlatego w grudniu 2020 uruchomili Internetową Akademię Anielskich Ogrodów. To zestaw multimedialnych kursów opracowanych w oparciu o doświadczenie Anielskich Ogrodów.

Uczą jak uprawiać ekologiczny ogród i przetwarzać plony. Od ziarenka do stołu, krok po kroku. Pokazują też inne aspekty ekologii w domu i w życiu. Zależy im bardzo, aby unikalna wiedza rodzina o ekologicznej uprawie ogrodów oraz przetwarzaniu plonów została zachowana i mogła być przekazana kolejnym pokoleniom.

Treści w akademii powstają systematycznie. Planują, że w 2021 roku w ramach akademii powstaną 52 kursy o uprawie ekologicznej warzyw, owoców i ziół.

Akademię internetową stworzyliśmy po to, aby ludzie z całej Polski mogli skorzystać z naszego doświadczenia, zbudować swoje własne eko-ogrody i wyhodować swoją zdrową żywność. To misja Anielskich Ogrodów: inspirować i wspierać ekologicznych ogrodników, rolników, kucharzy i ekologicznych edukatorów – mówi Bogdan Kasperski.

Anielskie Ogrody mają na koncie szereg nagród ekologicznych. Zajęły pierwsze miejsce w Polsce w konkursie “Najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2017” w kategorii ekologia-środowisko. Zajęli też II miejsce w Polsce w konkursie WWF na „Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego 2018”.

Są znani i lubiani w mediach społecznościowych za inspirujące przykłady rozwiązań ekologicznych. Stronę Anielskich Ogrodów na Facebook www.facebook.com/anielskieogrody obserwuje 12.000 osób.

Anielskie Ogrody wskazują drogę w czasach pandemii i zmian klimatycznych. Główną wartością jest wysoka jakość materiałów edukacyjnych „krok po kroku”. Pokazują, że przy odrobinie chęci można wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić swoje otoczenie w raj na ziemi. Nie trzeba czekać, można działać od razu.

Szansa na zapis do Akademii w niższej cenie

Uwaga! Anielskie Ogrody przygotowały ofertę specjalną dla czytelników Biokuriera: to promocja na dostęp roczny do wszystkich już opublikowanych materiałów oraz do tych które powstaną w przeciągu roku w ramach Internetowej Akademii Anielskich Ogrodów. Do 28 lutego 2020 włącznie po podaniu kodu rabatowego „gaj” (same małe litery, bez cudzysłowiu) zniżka w wysokości 50 zł.

Macie ochotę – skorzystajcie bo warto. https://anielskieogrody.pl/rocznydostep/

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.