Trójmiasto. Ekologiczne warzywa z ekoWarzywnika!

Zakładanie u klientów ekologicznych ogródków warzywnych oraz ich całoroczna pielęgnacja – to zadanie, które postawili sobie twórcy nowej trójmiejskiej ekoinicjatywy ekoWarzywnik.

EkoWarzywnik zaczął funkcjonować kilka miesięcy temu. – Poszukujemy klientów na ten sezon. Zacznie się on jak tylko śnieg puści na tyle, żeby można było zacząć instalację skrzyń,w których uprawiane są warzywa. Obecnie spotykamy się z potencjalnymi klientami, analizujemy ich indywidualne potrzeby oraz sposób optymalnego umiejscowienia skrzyń w ich ogrodzie – mówi Zofia Weiss z ekoWarzywnika. – Naszą usługę oferujemy również przedszkolom. Mamy nadzieję znaleźć przedszkole na terenie Trójmiasta, które będzie zainteresowane instalacją warzywnika w celach edukacyjnych dla dzieci – dodaje.

Jak wygląda ekoWarzywnik?
Wszystko dopasowywane jest do lokalnych warunków, ale w skład zestawu wchodzą zazwyczaj: skrzynie, tunel foliowy, szklarnie, krzewy owocowe i linie kroplujące z wodomierzem, które odpowiadają za podlewanie roślin bez konieczności używania konewki. Rośliny podlewane są równomiernie, a podlewanie ich tuż przy ziemi zmniejsza ryzyko rozprzestrzenienia się chorób.Specjaliści z ekoWarzywnika mają także propozycję dla zabieganych osób. Mogą wyręczyć ich w niektórych lub wszystkich pracach.

Pomysł na ekoWarzywnik zainspirowany został inicjatywą pochodzącą z Portland w stanie Oregon (USA), gdzie już od wielu lat funkcjonuje firma Verdura Culinary Gardens –  oferująca tego typu usługi.

Więcej informacji na temat ekowarzywnika: www.ekowarzywnik.pl

 

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     Brak postów do wyświetlenia