Teraz czytasz...
Ruszyła kampania #iamproveg promująca roślinny styl życia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ruszyła kampania #iamproveg promująca roślinny styl życia

Agnieszka Gotówka

Inicjatorem wydarzenia jest ProVeg Polska, polska filia międzynarodowej organizacji działającej w obszarze świadomości żywieniowej. W akcję zaangażowały się polskie gwiazdy i influencerzy z różnych środowisk, które opowiadają dlaczego wybierają roślinny styl życia.

Adresatami kampanii #iamproveg – #jestemproveg są nie tylko weganie i wegetarianie, ale też wszyscy, którzy lubią potrawy i produkty roślinne. Akcja ma pokazać różnorodność takiej kuchni oraz jej zalety. Promować ją będą osoby, które wybrały i lubią taki styl życia, jedzenia czy prowadzenia biznesu, m.in. Orina Krajewska (aktorka, prezeska Fundacji Bądź), Katarzyna Burzyńska-Sychowicz (dziennikarka, prezenterka), Areta Szpura (konsultant ds. ochrony środowiska), Monika Mrozowska (autorka i współautorka książek kulinarnych), Szymon Urban (autor bloga Muły i Brokuły), Vienio (raper, pasjonat kulinariów), Łukasz Sekuła (manager restauracji wegeguru).

Zależy nam, by za pośrednictwem gwiazd i influencerów jak najwięcej ludzi podzieliło się z nami swoją historią i opowiedziało, dlaczego jest „proveg” – czyli wspiera i wybiera roślinny styl życia. Chcemy pokazać, że jest co najmniej pięć dobrych powodów, by redukować ilość mięsa w diecie: troska o nasze zdrowie, zwierzęta, środowisko i sprawiedliwość społeczną, ale także tym powodem są pyszne roślinne posiłki i produkty coraz szerzej dostępne w restauracjach i sklepach!

mówi Patricia Homa, dyrektor ProVeg Polska.

Kliknij #iamproveg!

Do akcji może dołączyć każdy, kto chce podzielić się swoją historią i opowiedzieć, dlaczego jest „proveg”. Można to zrobić na kanałach organizacji ProVeg lub za pośrednictwem własnych mediów. Wystarczy dodać do swojej wypowiedzi czy filmiku hashtag #iamproveg.

Filmiki będą zamieszczane w social media, na profilach facebookowych i instagramowych polskiego oddziału organizacji.

ProVeg to międzynarodowa organizacja działającą w obszarze świadomości żywieniowej. Zabiega o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.