Teraz czytasz...
Rusza 3. edycja World Fairtrade Challenge
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rusza 3. edycja World Fairtrade Challenge

Agnieszka Gotówka
Wybieram Fairtrade

Już w ten weekend odbędzie się finał akcji World Fairtrade Challenge. To doskonała okazja do tego, by okazać solidarność z rolnikami pochodzącymi z krajów globalnego Południa. Ich sytuacja w wielu przypadkach nadal jest dramatyczna. Mimo ciężkiej pracy nie mają środków, by móc wyżywić swoje rodziny.

Codziennie sięgamy po produkty, które na naszych stołach pojawiają się dzięki pracy i zaangażowaniu rolników globalnego Południa. Wielu z nich nadal tkwi w pułapce nieuczciwego handlu. Fairtrade od wielu lat próbuje to zmienić. Fundacja walczy o lepsze warunki pracy i przerwanie zaklętego kręgu biedy. Edukuje też społeczeństwo, organizując różnego rodzaju akcje informacyjne. Jedną z nich jest World Fairtrade Challenge.

https://www.instagram.com/p/BioJHLdDCvq/?tagged=stand4fairness

Włączając się w World Fairtrade Challenge, możemy okazać solidarność z rolnikami globalnego Południa. W jaki sposób?

World Fairtrade Challenge: klikaj #stand4fairness i baw się

Możesz zorganizować przerwę na kawę w pracy, spotkanie edukacyjne w szkole lub piknik Fairtrade w parku. Poczęstuj swoich bliskich, przyjaciół lub współpracowników produktami Fairtrade i opowiedz, w jaki sposób działa fundacja. A na koniec zrób zdjęcie i opublikuj je z hashtagiem #stand4fairness.

https://www.instagram.com/p/BihqZHrgwrQ/?tagged=stand4fairness

Zajrzyj na serwis akcji i poszerz swoją wiedzę. Obejrzyj galerię zdjęć publikowanych i sprawdź, gdzie zaplanowane zostały wydarzenia z okazji World Fairtrade Challenge 2018.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy i utworzenia symbolu „4” przy pomocy rąk, nóg, przedmiotów lub produktów Fairtrade. Efektem swojej pracy warto podzielić się w mediach społecznościowych z hashtagiem #stand4fairness.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.