Rusza 3. edycja World Fairtrade Challenge

Już w ten weekend odbędzie się finał akcji World Fairtrade Challenge. To doskonała okazja do tego, by okazać solidarność z rolnikami pochodzącymi z krajów globalnego Południa. Ich sytuacja w wielu przypadkach nadal jest dramatyczna. Mimo ciężkiej pracy nie mają środków, by móc wyżywić swoje rodziny.

Codziennie sięgamy po produkty, które na naszych stołach pojawiają się dzięki pracy i zaangażowaniu rolników globalnego Południa. Wielu z nich nadal tkwi w pułapce nieuczciwego handlu. Fairtrade od wielu lat próbuje to zmienić. Fundacja walczy o lepsze warunki pracy i przerwanie zaklętego kręgu biedy. Edukuje też społeczeństwo, organizując różnego rodzaju akcje informacyjne. Jedną z nich jest World Fairtrade Challenge.

https://www.instagram.com/p/BioJHLdDCvq/?tagged=stand4fairness

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Włączając się w World Fairtrade Challenge, możemy okazać solidarność z rolnikami globalnego Południa. W jaki sposób?

World Fairtrade Challenge: klikaj #stand4fairness i baw się

Możesz zorganizować przerwę na kawę w pracy, spotkanie edukacyjne w szkole lub piknik Fairtrade w parku. Poczęstuj swoich bliskich, przyjaciół lub współpracowników produktami Fairtrade i opowiedz, w jaki sposób działa fundacja. A na koniec zrób zdjęcie i opublikuj je z hashtagiem #stand4fairness.

Zajrzyj na serwis akcji i poszerz swoją wiedzę. Obejrzyj galerię zdjęć publikowanych i sprawdź, gdzie zaplanowane zostały wydarzenia z okazji World Fairtrade Challenge 2018.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy i utworzenia symbolu “4” przy pomocy rąk, nóg, przedmiotów lub produktów Fairtrade. Efektem swojej pracy warto podzielić się w mediach społecznościowych z hashtagiem #stand4fairness.

Brak postów do wyświetlenia