Teraz czytasz...
Nie wyrzucaj opakowań po prezentach – wyślij je do BetterLand!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Nie wyrzucaj opakowań po prezentach – wyślij je do BetterLand!

Trwa trzecia odsłona akcji „Nie wyrzucaj opakowań po prezentach – wyślij je do BetterLand!”. Daj kartonom, opakowaniom i słoikom drugie życie. To nic nie kosztuje.

Do końca stycznia klienci drogerii BetterLand na koszt sklepu mogą zamówić kuriera, który odbierze od nich opakowania do ponownego wykorzystania. Mogą to być kartony, papierowe opakowania lub słoiki.

Jak wziąć udział w akcji?

Klienci, którzy do końca stycznia 2018 r. zrobią zakupy w sklepie BetterLand w swoich zamówieniach otrzymają kod upoważniający do zamówienia kuriera odbierającego przesyłkę. Na koszt firmy można odesłać od 8 do 30 kg opakowań. Zbierane są czyste kartony, torby prezentowe, papiery pakowe i prezentowe, folie bąbelkowe, wypełnienia, gąbki, szpule po taśmach oraz 0,9–1,0 l słoiki.

BetterLand od 2017 r. umożliwia swoim klientom oznaczenie zamówienia „Opakowanie zero waste„. Dzięki temu kupione produkty docierają do nas w kartonie z mniejszą ilością wypełniaczy i dodatkowych materiałów zabezpieczających. Nie znajdziemy tam też ulotek, próbek czy innych materiałów promocyjnych.

Dorysuj wagonik!

BetterLand używa wyłącznie kartonów z drugiego obiegu. Niektóre z nich mają całkiem długą historię. Teraz będzie można ją prześledzić, dodatkowo przesyłając pozytywną energię w świat.

Na każdej paczcie umieszczona jest naklejka z pociągiem. Każdy klient może dorysować własny wagonik, z datą, imieniem, miejscowością, a nawet jakąś miłą wiadomością. Do zabawy warto zachęcić najmłodszych.

Osoby, które otrzymały paczki z dorysowanymi wagonikami mogą pochwalić się tym na Facebooku i Instagramie BetterLand (hasztag #DorysujWagonik).

Idea „zero waste”

Idea „zero waste” zakłada takie stworzenie obiegu materiałów i odpadów, by można jest było ponownie wykorzystać lub zutylizować bez szkody dla środowiska. W myśl tej zasady jest używanie lnianych toreb na zakupy, kupowanie warzyw, owoców i produktów sypkich na wagę czy też poszukiwanie ubrań w sklepach z używaną odzieżą.

W ramach filozofii „zero waste” istotne jest nie tylko umiejętne kupowanie, ale też gospodarowanie. Trzeba to robić na tyle umiejętnie, by do wyrzucenia nie zostawało nic albo prawie nic. To również rezygnacja z chemii domowej i zastąpienie jej naturalnymi środkami czystości.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.