Teraz czytasz...
Kupuj produkty ze znakiem FAIRTRADE i wygrywaj!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kupuj produkty ze znakiem FAIRTRADE i wygrywaj!

Agnieszka Gotówka

Kupuj produkty ze znakiem Fairtrade, zarejestruj paragon i wygraj atrakcyjne nagrody. Akcja trwa do 12 czerwca 2023 r. 

Z okazji Miesiąca Fairtrade, każdy kto kupi dowolny produkt ze znakiem FAIRTRADE i zarejestruje paragon na na stronie fairtrade.org.pl/loteria, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Do wygrania 10 automatycznych ekspresów do kawy wraz z zapasem certyfikowanej kawy oraz 30 zestawów słodyczy z certyfikatem Fairtrade.

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę paragonów, ale jeden paragon można zgłosić tylko raz.

Konkurs zorganizowano z okazji trwającego od 12 maja Miesiąca Fairtrade. Jest to cykliczna kampania, której celem jest promowanie idei Sprawiedliwego Handlu oraz zwiększanie rozpoznawalności znaku FAIRTRADE wśród konsumentów i firm. W 2023 r. szczególny nacisk położono na problem przymusowej pracy dzieci, włącznie ze wskazaniem, jakie rozwiązania w tym zakresie proponuje system Fairtrade.

O tym musisz pamiętać!

  • Loteria Paragonowa trwa od 12 maja do 12 czerwca.
  • Zrób czytelne zdjęcie paragonu z opakowaniem produktu, na którym widać znak FAIRTRADE.
  • Koniecznie zachowaj paragon na wypadek dodatkowej weryfikacji.
  • Loteria skierowana do osób, które ukończyły 18 lat. Nagrody będą losowane dwukrotnie: w połowie Miesiąca Fairtrade (dla zgłoszeń do 27.05 włącznie) oraz na koniec kampanii (dla zgłoszeń do 12.06 włącznie).

Co to znak Fairtrade?

Sprawiedliwy Handel to partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw marginalizowanych producentów i pracowników najemnych, szczególnie w krajach Południa.

Fairtrade w centrum stawia interesy drobnych rolników z krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki, Azji i Oceanii. Oferuje rolnikom instrumenty finansowe pozwalające uzyskać uczciwą i stabilną cenę skupu plonów. Dba o przestrzeganie praw człowieka i praw pracowniczych. Ułatwia rolnikom gospodarkę rolną realizowaną z dbałością o środowisko naturalne.

W Polsce produkty z logo Fairtrade znaleźć można w wiodących sieciach handlowych, punktach gastronomicznych na stacjach benzynowych oraz w sklepach internetowych.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.