“Jak kompostować? To proste!” – książka Joanny Baranowskiej już w sprzedaży

Okładka poradnika „Jak kompostować? To proste!” Joanny Baranowskiej

8 marca 2020 r. swoją premierę miała książka “Jak kompostować? To proste” Joanny Baranowskiej, autorki bloga proekologicznego Organiczni.eu. To obowiązkowa pozycja dla każdego, komu bliska jest idea zero waste. 

Joanna Baranowska zaprasza Czytelników do odkrywania tajemnic kompostu, zachęcając do jego wykonana w zaciszu swojego ogrodu lub mieszkania. Notuje jego zalety i podpowiada, co zrobić, by kompost dobrze robił się… sam.

Książka Joany Baranowskiej podejmuje temat kompostowania, jednak poświęcona jest w głównej mierze szeroko pojętemu minimalizmowi i dążeniu do życia w zgodzie z naturą. To lektura obowiązkowa dla każdego propagatora idei less waste i zero waste oraz osób chcących podążać w tym kierunku i szukających dobrych wskazówek.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Kompost ratuje nasze ogrody i naszą planetę […] przed nawozami sztucznymi, których ani produkcja, ani użycie nie są obojętne dla środowiska. Gotowy nawóz naturalny jest też bezapelacyjnie najlepszym z możliwych materiałów do odżywiania ziemi. W naturze nic się nie marnuje i każdy jej element bierze udział w nieustającym cyklu obumierania i odnawiania się. Gdy nasze bioodpady nie trafiają we właściwe miejsce, czyli do obiegu materii, zabieramy naturze coś, co do niej należy.

– fragment książki “Jak kompostować? To proste” Joanny Baranowskiej.

Książka wraz z okładką zostały wydane na papierze z recyclingu z certyfikatem FSC. Każdy egzemplarz ma opaskę ze specjalnego papieru z nasionami polnych kwiatów.

Kompostownik w mieszkaniu. Czy to możliwe?

Gdzie kupić książkę “Jak kompostować? To proste”?

Premiera książki odbyła się 8 marca 2020 r. i ukazała się nakładem wydawnictwa Korzenie.

Poradnik “Jak kompostować? To proste!” kupić można w naszym sklepie internetowym w cenie 39,90 zł.

Informacje techniczne:

  • Liczba stron: 108
  • Oprawa: miękka
  • Rok wydania: 2020

Brak postów do wyświetlenia