Teraz czytasz...
Fototapety do salonu – ekologiczna ozdoba z najwyższej półki
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Fototapety do salonu – ekologiczna ozdoba z najwyższej półki

[Akcja promocyjna we współpracy z redro.pl]

Czy fototapeta to praktyczne, funkcjonalne i, przede wszystkim, ekologiczne rozwiązanie do naszego salonu? Coraz chętniej sięgamy po barwne i wzorzyste dekoracje, które są świetną alternatywą dla jednolitych ścian. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś, z czego są produkowane i jakich substancji używa się do tworzenia zapierających dech w piersiach wzorów?

Od kilku lat fototapety brylują na naszych salonach. Polecają je magazyny wnętrzarskie, specjaliści od aranżacji i blogi o designie, a za ich projektowanie wzięli się także najwięksi projektanci mody jak Christian Lacroix czy Vivienne Westwood. Dzięki niezwykle rozbudowanej gamie przedstawień, możemy wprowadzić do wnętrza uniwersalne motywy geometryczne, zdjęcia architektury, reprodukcje znanych obrazów czy malownicze krajobrazy i elementy natury. Warto sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy kupione przez nas fototapety do salonu nie szkodzą tej właśnie naturze, a odpady powstające przy produkcji nie zanieczyszczają naszego środowiska. Szukając odpowiedzi na to pytanie zwróciliśmy się do specjalisty od fototapet z portalu Redro.pl:

Na szczęście coraz więcej firm zwraca uwagę na nasze środowisko i robi wszystko, co w ich mocy, aby ich działalność nie wpływała negatywnie na naturę. Właśnie dlatego do produkcji współczesnych fototapet używa się ekologicznego druku lateksowego. Jego fenomen polega na tym, że zamiast wysoko toksycznych i szkodliwych rozpuszczalników, spoiwem łączącym tusze jest po prostu woda. To niezwykle genialne w swej prostocie rozwiązanie sprawiło, że produkcja fototapet nie jest już dłużej zagrożeniem dla przyrody.

Druk lateksowy – nowe oblicze fototapet

Za powstanie rewolucyjnego rozwiązania, jakim jest z pewnością druk lateksowy, stoi Firma HP. Ich technologia stosowana jest nie tylko w produkcji fototapet, ale także reklam wielkoformatowych, wszelkich materiałów promocyjnych czy billboardów. Przed opatentowaniem tego rozwiązania do drukowania stosowane były toksyczne rozpuszczalniki o charakterystycznym, intensywnym zapachu, które umożliwiały mieszanie kolorów. Dzisiaj ich miejsce zastąpiła krystalicznie czysta woda, w których ekologiczne tusze rozpuszczają się doskonale. Zmiana ta wpłynęła nie tylko na środowisko i pracowników obsługujących drukarki, które nie są już dłużej zagrożeniem dla ich zdrowia. Efekty widoczne są także dla nas – klientów. Współczesne fototapety są bezwonne, nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji i od razu po ich montażu możemy przebywać w tym samym pomieszczeniu.

Piękny i ekologiczny salon z fototapetą

Wiemy już, że fototapeta w salonie jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie szkodzi środowisku. Warto także dodać, że jest bardzo prosta i szybka w montażu, a doskonała jakość druku lateksowego sprawia, że kolory nie tracą swojej intensywności przez wiele długich lat, bo są odporne na działanie szkodliwych promieni UV. Nadszedł więc doskonały moment, aby zapytać specjalistę, jakie fototapety do salonu są najciekawsze i czym się kierować szukając odpowiedniego wzoru:

W 2017 roku modne są fototapety imitujące korek lub niezwykle miłą dla oka, pomarańczową terakotę. Dużą popularnością cieszą się także przedstawienia motyli i wzory inspirowane zielonym kolorem Greenery wybranym przez Instytut Pantone. Jeśli jednak chcemy sięgnąć po ponadczasowe rozwiązania, świetnie sprawdzą się malownicze widoki inspirowane krajobrazami, które są bliskie naszemu sercu lub abstrakcyjne przedstawienia o charakterze 3D, które poza doskonałą prezencją, powiększą także optycznie niewielki metraż salonu. Szukając właściwego wzoru warto również zwrócić uwagę, aby pasował do stylistyki, jaka panuje w naszym salonie – tylko wtedy stworzymy doskonale współgrającą ze sobą kompozycję.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.