Teraz czytasz...
Fototapeta do łazienki? Tylko lateksowa!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Fototapeta do łazienki? Tylko lateksowa!

[Akcja promocyjna we współpracy z myloview.pl]

Dawno już minęły czasy, gdy możliwości udekorowania łazienki ograniczały się wyłącznie do wyboru koloru i wzoru płytek. Współcześnie możesz ozdobić to wnętrze dowolnie wybranym motywem graficznym, dowolnie zmieniając przy tym jego atmosferę i styl – wystarczy, że wykorzystasz fototapety łazienkowe!

Jeżeli na hasło „fototapeta do łazienki” zaczynasz się zastanawiać, ile sekund minie od momentu zamontowania tego rodzaju dekoracji do chwili, w której zacznie się ona marszczyć, blaknąć i rozpływać pod wpływem wilgoci – poczekaj! Okazuje się, że czasy, gdy fototapeta w łazienkach była najgorszym pomysłem, jaki tylko można by sobie wyobrazić, dawno minęły. Zapytaliśmy Olgę Nowacką, projektantkę z firmy Myloview, o to, jak to się stało i jakie nowe aranżacyjne terytoria to przed nami otwiera.

Technologia HP Latex: rewolucja wśród dekoracji

Opracowana przez firmę Hewlett-Packard technologia druku lateksowego liczy sobie zaledwie kilka lat, a już zdążyła zrewolucjonizować rynek dekoracji wnętrz, zwłaszcza tych spersonalizowanych.

Dotychczas najpopularniejszy na rynku druk solwentowy, wykorzystujący alkoholowe rozpuszczalniki, pozwalał na uzyskanie bardzo ładnych kolorów i dużej wyrazistości nadruku, ale miał jedną wadę: nie był odporny na typowo „łazienkowe” warunki – tłumaczy Olga Nowacka. – Technologia lateksowa bije solwent na głowę zarówno pod względem wytrzymałości, jak i trwałości, jednocześnie umożliwiając uzyskanie idealnie wysyconego, nieskazitelnego obrazu. Fototapety łazienkowe wydrukowane z jej wykorzystaniem z łatwością zniosą takie czynniki jak podwyższona temperatura czy wilgoć. Wcześniej nawet zabezpieczenie wydruku taflą szklaną albo z pleksi często nie wystarczało, bo choć chroniło go przed bezpośrednim zalaniem, to nie zawsze całkowicie odcinało szkodliwy wpływ wilgoci.

Warto dodać, że w miejscach, w których fototapeta byłaby stale narażona na zamoczenie – na przykład na ścianie za wanną – nadal warto zabezpieczyć ją ochronną przezroczystą taflą.

Dowiedz się więcej: https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/lazienka/

Ekologiczna fototapeta do łazienki?

Dlaczego zapach panujący w łazience jest niezwykle istotny, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. To przecież miejsce, w którym chcemy się zrelaksować!

Gdyby nawet zlekceważyć wszystkie oczywiste przewagi, jakie druk lateksowy ma nad tradycyjnym solwentowym, to pozostałaby ta jedna: lateks jest zupełnie, całkowicie bezwonny – podkreśla Olga Nowacka z Myloview. – Jego zapach nie będzie drażnił nawet wrażliwych nosów, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Może się to wydawać nieznaczącym detalem, ale gdy przypomnimy sobie, że łazienka z reguły jest najmniejszym z domowych pomieszczeń, a panująca w niej temperatura i wilgoć sprzyjają ulatnianiu się zapachów, to okaże się to większą zaletą, niż można by początkowo przypuszczać…

Osoby świadome kwestii ekologicznych na pewno ucieszą się też na wieść, że druk lateksowy, ze względu na to, że „osadza się” na powierzchni podłoża, zamiast w nie wnikać, sprawia też, że dekoracje wykonane z użyciem tej metody są całkowicie nietoksyczne, a do tego łatwiejsze w recyklingu niż te drukowane solwentowo.

Fototapeta do zadań specjalnych

Być może zastanawiacie się w tej chwili, w jaki sposób możecie wykorzystać jedną z licznych możliwości, jakie oferują drukowane lateksem fototapety do łazienki. Jest ich naprawdę dużo – zwykła funkcja dekoracyjna to tylko początek!

W mojej codziennej pracy lubię wykorzystywać fototapety jako coś, co jednocześnie wnętrze ozdabia i poniekąd je modeluje – tłumaczy Olga Nowacka. – Chodzi o to, że fototapeta, w małej łazience szczególnie, potrafi znacząco wpłynąć na poczucie przestrzeni czy innych parametrów wnętrza. Jeśli wnętrze jest nieduże, to dekoruję je fototapetą, która je optycznie powiększy, na przykład taką z piękną, szeroką panoramą górską albo nawet pejzażem Nowego Jorku. Tam, gdzie łazienka jest niedoświetlona i bez okna, sięgam po jak najjaśniejsze motywy, najlepiej z błyszczącym wykończeniem, ponieważ pięknie odbijają światło i rozświetlają wnętrze.

Fototapeta będzie też idealna, jeżeli chcesz mieć w łazience jakiś wyrazisty akcent kolorystyczny. Wszyscy wiemy, jak trudno jest znaleźć wysokiej jakości kafelki w kolorach innych niż zupełnie neutralne i podstawowe, dlatego fototapetą możesz nadrobić to, czego nie dadzą Ci inne typy dekoracji! Połączenie stonowanych albo i białych płytek z barwną, przyciągającą spojrzenia fototapetą sprawi, że nawet najmniejsza łazienka w bloku będzie wyglądać zachęcająco i oryginalnie, nabierając zdecydowanie nietuzinkowego charakteru.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.