Teraz czytasz...
Emil, czyli szkło w roli głównej – zdrowe i dobre dla środowiska
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Emil, czyli szkło w roli głównej – zdrowe i dobre dla środowiska

Nazywa się Emil. Ma prawie 30 lat. I jest szklaną butelką termiczną wielokrotnego użytku.

Emil to butelka ze szkła w termoochraniaczu i pokrowcu z certyfikowanej bawełny ekologicznej. Jest zdrową, bezpieczną i nieszkodliwą dla środowiska alternatywą w stosunku do butelek plastikowych czy kubków termicznych z aluminium albo ze stali nierdzewnej.

Emil to towarzysz na lata – do szkoły, do pracy, na podróż, na co dzień. Służy do przechowywania napojów zarówno zimnych, jak i gorących. O utrzymanie temperatury i ochronę przed uszkodzeniem dba termoochraniacz, wykonany z polipropylenu.

Wszystkie materiały, z których jest wykonany Emil, nie zawierają szkodliwych substancji: bisfenolu A, ftalanów, aldehydu octowego ani innych plastyfikatorów.

Szklaną butelkę łatwo utrzymać w czystości (w razie potrzeby nadaje się do mycia w zmywarce), a pokrowiec można prać w 30–40°C.

Emil – ekologiczna butelka dla wszystkich

Butelka jest całkowicie szczelna, nawet w przypadku napojów gazowanych. W pełni zachowuje smak, zapach, energię i czystość napoju. Każda ma na dnie wygrawerowany Kwiat Życia (butelki o pojemności 250 ml mają go nadrukowany na ściance).

Emil jest produkowany w Niemczech od blisko 30 lat przez niewielką rodzinną firmę, z surowców od miejscowych dostawców. W całości nadaje się do ponownego przetworzenia. Jest dostępny w czterech pojemnościach: 250 ml ze smoczkiem z kauczuku naturalnego, 300 ml, 400 ml i 600 ml oraz wielu wzorach i kolorach.

Butelki i akcesoria do butelek Emil są dostępne w sklepie internetowym www.ekorozmaitosci.pl, a stacjonarnie – w hali 3 na warszawskim BioBazarze przy ul. Żelaznej w każdą sobotę od 8 do 16.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.