Teraz czytasz...
Bateria pomysłów – ekokonkurs dla szkół trwa
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bateria pomysłów – ekokonkurs dla szkół trwa

Polski Klub Ekologiczny zaprasza do konkursu pt. Bateria pomysłów. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na przygotowaniu przez drużynę konkursową akcji informacyjnej skierowanej do rówieśników nt. właściwego postępowania z bateriami.

Jedna bateria to niewiele, ale pomyślmy tylko, że w każdym domu, szkole, biurze, sklepie, czy warsztacie są urządzenia, które działają dzięki bateriom – zegar, radio, telefon – jest ich naprawdę dużo. Założenie konkursu jest takie, że uczniowie poprzez działanie sami uczą się, co to są baterie, jak ich mądrze używać, ale też co zrobić ze zużytą baterią, aby nie zanieczyściła środowiska i dzielą się tą wiedzą ze swoimi koleżankami, kolegami, rodziną.

Dzięki temu przesłanie konkursu: OGRANICZYĆ UŻYCIE BATERII I WRZUCIĆ DO WŁAŚCIWEGO POJEMNIKA A NIE DO KOSZA NA ŚMIECI dotrze do większego grona odbiorców. W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli i całej szkoły.

W ramach projektu powstały gry planszowe pt. Zasilany wyścig oraz USB w kształcie baterii
z hasłem nawołującym do prawidłowego postępowania z bateriami.

Zobacz także

Naturalnie Candle&Wax

Konkurs ruszył we wrześniu, ale w dalszym ciągu można zgłaszać swój udział. Więcej informacji oraz regulamin znajdują się na stronie www.pkegliwice.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.