3 Konferencja Biokuriera: Nowe trendy na rynku ekologicznym

 Nowe trendy na rynku ekologicznym – to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Konferencja odbędzie się w piątek 15 października na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich (ul. Wólczańska 199) w ramach Targów Natura Food 2010. Na temat innych wydarzeń, które odbędą się w ramach Targów Natura Food można przeczytać na ich stronie internetowej: www.naturafood.pl.

 

Oto program:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

11:40 Otwarcie konferencji, prezentacja prowadzących, tematów i organizatorów

11:45 Żywność ekologiczna bezpośrednio do domu. Światowe i polskie inicjatywy w zakresie sprzedaży bezpośredniej.
Prowadzenie: Karol Przybylak (Biokurier.pl)

12:15 Naturalnie i uczciwie. Ekologiczne produkty Fair Trade : czym są, jaki jest ich potencjał, gdzie je kupić i jak sprzedać?
Prowadzenie: Zbigniew Szalbot, założyciel portalu Sprawiedliwy Handel w Praktyce (www.fairtrade.net.pl), członek Polskiej Koalicji Na Rzecz Sprawiedliwego Handlu

12:50 Ekologiczne produkty dla dzieci
Prowadzenie: Anna Nogajska, założycielka portalu i sklepu ekobaby.pl

13:25 Korzyści ze współpracy małych sklepów ekologicznych z organizacjami pozarządowymi prowadzącymi kampanie dot. zdrowego odżywiania.
Prowadzenie: Szymon Surmacz, redaktor czasopisma Obywatel, członek Instytut Spraw Obywatelskich prowadzącego m.in. kampanię Naturalne Geny (www.naturalnegeny.pl)

14:00 Kosmetyki ekologiczne – dlaczego warto spróbować
Prowadzenie: Noall Conrad z firmy CULUMNATURA zajmującej się produkcją kosmetyków ekologicznych dla salonów fryzjerskich i gabinetów SPA&Wellness

14:35 Ekologiczne tekstylia – dlaczego to, co nosimy jest tak ważne
Prowadzenie: Małgorzata Muzyczek z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu zajmującego się m.in. produkcją odzieży z lnu i konopi.

15:10 Zakończenie konferencji

 

Na konferencję zapraszają:
Redakcja Biokuriera
Międzynarodowe Targi Łódzkie – organizator targów Natura Food
Instytut Spraw Obywatelskich (ISO) – www.iso.edu.pl

Więcej informacji o Targach Natura Food na stronach Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Konferencja “Nowe trendy na rynku ekologicznym” to 3 tego typu inicjatywa podjęta przez redakcję Biokuriera. Wcześniej organizowaliśmy konferencje:

Żywność ekologiczna w Polsce, w trakcie Targów IFE Poland 2009 (dostępne są materiały konferencyjne)

Żywność ekologiczna w Twoim sklepie, w trakcie Targów NATURA Food 2009

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżaco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia