Małopolska: Otwarte Pracownie tradycyjnego rzemiosła na Trasie Suskiej

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski to cykl wakacyjnych spotkań w warsztatach i pracowniach twórców rzemiosła ludowego. Co tydzień można także spróbować swoich sił w innym rzemiośle, odkryć nieznane zakątki Małopolski oraz poznać ludzi z prawdziwą pasją. Przez wakacyjne miesiące sierpnia i września odwiedzić można ponad 20 rękodzielników.

Już w ten weekend zapowiada się wiele atrakcji:

– w  sobotę 31 sierpnia w Sieniawie wszyscy chętni będą mogli na żywo zobaczyć warsztaty tkackie:
Sieniawa 311, dzielnica Rola Stanikówka (ok. 15 km od Rabki) 34-723 Sieniawa
Teresa i Jan Rusnakowie
– w niedzielę 1 września w Jordanowie rzeźbienie i malowanie na szkle:
Galeria ,,Stara Chałupa”, ul. Generała Maczka 32 a, 34-240 Jordanów
Renata i Stanisław Starcowie
– także w niedzielę w Sidzinie funkcjonowanie pasieki państwa Totosiów:
Sidzina 694

Warto zabrać także najmłodszych, może odkryją talent malarski choćby na warsztatach u państwa Renaty i Stanisława Starców (Jordanów). Zapewne spodobają im się też przeszklone dydaktyczne ule. Wstęp wszędzie jest wolny, a warsztaty są otwarte dla zwiedzających w godzinach 11-17. Nie tylko można będzie dowiedzieć się, jak wyglądało tkanie gobelinów i wytwarzanie materiałów użytkowych przed „erą maszyn”, ale także mieć osobisty kontakt ze sztuką oraz nauczyć się co nieco o pożytecznych pszczołach, by wreszcie zakupić miód prosto z pasieki.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Zachęcamy do udziału i polecamy taki sposób spędzenia czasu. Szczegóły na stronie: http://szlakrzemiosla.pl/s/wydarzenia/id/2331

Brak postów do wyświetlenia