Jarmarki i kiermasze w najbliższy weekend

Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław, Komorowo – w tych miastach weekendowe odpoczywanie warto połączyć z przechadzką na lokalny jarmark z lokalną, tradycyjną i ekologiczną żywnością.

Bazar Bo Ze Wsi

Jeszcze dziś Gdańszczanie mogą wybrać się na Bazar Bo Ze Wsi. Wydarzenie potrwa od 14 do 18, odbywa się w Domu Zarazy przy ul. Stary Rynek Oliwski 15 (wejście również od ul. Cystersów).

Jarmark w Komorowie 2.2.2014 godz. 10-15.00

O Jarmarku w Komorowie wspominamy po raz pierwszy. – Zapraszamy na cykliczny Jarmark Komorowski. To wspaniała szansa, aby w jednym miejscu znaleźć tyle oryginalnych wspaniałości. Będą swojskie i ekologiczne przysmaki, chleby, miody, oscypki, soki tłoczone, kosmetyki naturalne z różnych stron świata, artystyczne dodatki do wnętrz, świece, kadzidełka, biżuteria hand made i wiele innych – piszą organizatorzy. Sprawdźcie, czy słusznie!
Co: Jarmark w Komorowie
Gdzie: Komorów ul. Bankowa 1 (Stara Cukiernia)
Kiedy: 2.2.2014 godz. 10-15.00
Kontakt z organizatorami: 506 812 564, 603 059 139  https://www.facebook.com/pages/Jarmark-Komorowski/464685870303441

Zielony Targ w Poznaniu

Zielony Targ już na trwałe wpisał się w kulinarny kalendarz stolicy Wielkopolski. Lokalni wystawcy pojawią się na Placu Bernardyńskim w sobotę  między 9 a 13.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Wrocław i Bazar Smakoszy

W ramach bazaru odbędą się pyszne kulinarne warsztaty. Poznawać będziemy kuchnię indyjską i ajurwedyjską. Zrobimy samosy na kilka sposobów. Przygotujemy też trzy pyszne czatneje: z daktyli i tamaryndy, z gruszek i jogurtową raitę z ziarenkami gorczycy. Ogrzejemy się tradycyjnym ukraińskim barszczem ze śmietaną i zieleniną, rozsmakujemy w owocowym energetycznym shake’u podawanym na ciepło i poznamy sposób na domowy wypiek chleba z gotowych naturalnych mieszanek – zapowiada Małgorzata Scheuer – Tyc, organizatorka wydarzenia.

Co: Bazar Smakoszy
Gdzie: Wrocław, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Kiedy: 2 lutego, godz. 10-16 Browar Mieszczański

Frymark Bydgoski po raz 4

W poszukiwaniu znakomitej żywności bydgoszczanie po raz kolejny mogą wybrać się do klubu Mózg (ul. Parkowa 2). Frymark zaczyna się w niedzielę o 11 i potrwa do 15.

Jarmark Toruński

Raz w miesiącu konsumenci z grodu Kopernika mają okazję zaopatrzyć się u lokalnych rolników ekologicznych ze Stowarzyszenia Eko Łan. Tym razem będzie to najbliższa sobota . Jarmark odbywa się na terenie Muzeum Etnograficznego przy ul. Wały Generała Sikorskiego 19.

Warszawa Targowisko i BioBazar

Po raz drugi w Warszawie odbędzie się Targowisko. Nowa inicjatywa odbywa się w Klubie Medyk przy ul. Oczki 1a w niedzielę od 10 do 17. Oto nasza relacja z pierwszej edycji: Warszawa.Ruszyło “Targowisko”.

Tradycyjnie w Warszawie odbywa się także BioBazar przy ul. Żelaznej 51/53 (sobota od  8 do 16)

Nie wspomnieliśmy o bazarze w Twojej okolicy? Napisz do nas: redakcja@biokurier.pl

Karol Przybylak

Brak postów do wyświetlenia