Lecznicze kamienie – poznaj 5 rodzajów

Dziedzina, która zajmuje się leczniczą mocą szlachetnych lub półszlachetnych kamieni nazywa się litoterapią. Co ciekawe, bardzo często ją stosujemy, w ogóle o niej nie wiedząc. Nosimy kamienie razem z biżuterią, a one oddziałują na nasze zdrowie fizyczne i psychikę. I choć dziś litoterapia jest traktowana jako alternatywna medycyna, nadal wielu ludzi w nią wierzy. Czy słusznie?

Agat

Ten cudowny, mieniący się wszelkimi odcieniami fioletu kamień ma właściwości ochronne. Pomaga nawiązywać bliskie relacje międzyludzkie. Wspiera nas we właściwych życiowych wyborach. Jest polecany szczególnie tym osobom, które cenią sobie wartości rodzinne i przyjacielskie. Pomaga wyjść nam finansowo na prostą, ale nie tylko. Ten kamień zaleca się nosić we wszelkich problemach psychicznych takich jak depresja, psychozy czy nawet schizofrenia. Działa bowiem uspokajająco. Powinny się nim cieszyć również kobiety w ciąży, pozytywnie nastraja do porodu, pomaga szczęśliwie donosić ciążę, a po rozwiązaniu wspomaga laktację. Jeżeli jego działanie dodatkowo wesprzemy zdrową dietą, możemy być pewni korzystnych dla nas efektów.

Pozwól sobie na relaks. 14 powodów, dla których warto…

Bursztyn

Inaczej mówiąc, polski jantar. Ten bardzo osadzony w tradycji naszego kraju kamień pozwala nam przekraczać nasze wewnętrzne ograniczenia. Wspomaga działania finansowe, szczególnie wśród posiadaczy własnych firm. Motywuje do działania. Aktywizuje oraz pobudza kreatywność. Działa przeciwbólowo, łagodzi przede wszystkim cierpienia reumatyczne. Informacja ważna dla kobiet: wzmaga działanie antyoksydantów, których najwięcej znajdziemy w świeżo wyciskanych sokach. Zabezpiecza przed powstawaniem zmarszczek, cellulitem oraz rozstępami.

Diament

Nie dość, że jest przyjacielem każdej dziewczyny, to jeszcze wspomaga procesy myślowe i rozjaśnia świadomość. Pozwala oddzielić to, co racjonalne od tego, co emocjonalne. Być może dlatego jest potrzebny każdej kobiecie, prowadzi bowiem jej działania w bezpiecznym dla niej kierunku. Wzmacnia też pozytywne myślenie. Wspomaga pracę nerek, pęcherza moczowego, ale także stawów i kręgosłupa.

Granat

Jest od wieków znany jako kamień wzbogacający nasze ars amandi, ponieważ wzmaga libido i aktywizuje nas seksualnie. Jest więc bardzo pożądany przy problemach z potencją. Granat to kamień męskości.

Opal

To kamień bardzo ceniony przez artystów. Poszerza horyzonty, wzmaga kreatywność, pozwala też wytrwać przy raz rozpoczętych działaniach. Wspomaga naszą witalność i mądrość, dobrze działa na układ nerwowy. Sprzyja też urodzie. Panie, które będą go nosiły blisko ciała, będą miały piękną cerę, paznokcie i włosy. Jest przydatny dla osób, które mają problemy ze wzrokiem, leczy zaćmę oraz jaskrę. Jego codzienna bliskość gwarantuje poprawę widzenia u osób posiadających nieznaczną wadę wzroku.