Bruce Fife – Cud oleju kokosowego

Tłuszcze to skomplikowany temat, wokół którego narosło wiele mitów. Analizując zalety oleju kokosowego, Bruce Fife – dyplomowany dietetyk, lekarz naturopata postanowił podzielić się swoją wiedzą.

Jak pisze autor w przedmowie: Z niniejszej książki czytelnik dowie się, że nie wszystkie tłuszcze nasycone są szkodliwe. Pewna ich podgrupa wywiera pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. W książce zostały pokrótce przedstawione właściwości lecznicze, które specjaliści zaczęli powoli ujawniać w związku z wyjątkową grupą tłuszczów nasyconych znajdujących się w mleku matki oraz oleju kokosowym. Znane są one jako „średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe”.

 

Przed zaprezentowaniem oleju kokosowego i jego zalet, Bruce Fife w bardzo przejrzysty i przydatny sposób analizuje cechy tłuszczy i ich podział. Te informacje są szczególnie cenne ze względu na funkcjonujące w obiegowej opinii mity i błędne przekonania.

 

Do wniosków dotyczących zdrowotnych właściwości oleju kokosowego naprowadziły autora obserwacje i badania przeprowadzone na mieszkańcach wysp Południowego Pacyfiku. Wykorzystują oni kokosy i olej jako główne źródło pożywienia. Jaki jest efekt? Znacznie rzadziej niż społeczeństwa europejskie czy amerykańskie chorują na serce, raka, zapalenie stawów czy cukrzycę.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Oprócz prezentacji walorów zdrowotnych oleju kokosowego w książce zawarte zostały ciekawe przepisy kulinarne pozwalające wykorzystywać go na co dzień.

(kp)


Autor: Bruce Fife
Tytuł: Cud oleju kokosowego
Wydawca: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 268

Brak postów do wyświetlenia