Zero waste w praktyce: w sklepie popularnej sieci napełnisz słoik szamponem

Materiały prasowe

Zamiast kupować mydło w płynie lub szampon w oryginalnym opakowaniu, uzupełnij nim słoik lub butelkę. Tak działa stacja refillingowa kosmetyków, która w ramach testów stanęła w sklepie sieci Carrefour BIO zlokalizowanym przy ul. Pełczyńskiego na warszawskim Bemowie.

Klienci do wyboru mają aż cztery produkty: antybakteryjne mydło do rąk, mydło w płynie, szampon do włosów oraz żel pod prysznic. Tyle na początek, jednak mamy nadzieję, że z czasem oferta stacji REFILL będzie bogatsza. Jest na to spora szansa, bo klientów, którzy na zakupy przychodzą z własnym opakowaniem, nie brakuje.

Przeczytaj również: Kosmetyki dla dzieci w szklanych opakowaniach [zero waste w praktyce]

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jak to działa?

By kupić kosmetyk zero waste musisz przynieść ze sobą do sklepu czysty słoik lub kupić butelkę w sklepie. Włóż naczynie do automatu, wybierz produkt, zapłać i naklej etykietę produktu. Brzmi prosto, prawda?

Nowa inicjatywa Carrefour ma przyczynić się do zmniejszenia wykorzystania jednorazowych butelek plastikowych na rzecz tych wielokrotnego użytku. Zyskują też klienci, którzy swoje ulubione kosmetyki mogą kupić w niższej cenie z uwagi na fakt, że płacą wyłącznie za produkt, a nie za opakowanie.

Brak postów do wyświetlenia