Kosmetyki polskiej firmy z certyfikatem ECOCERT

 
Linia kosmetyków  „beEco” marki FLOSLEK może pochwalić się certyfikatem przyznanym prez EcoCert.

Linia kosmetyków beECO marki Floslek przeszła długi proces certyfikacji i została zaliczona do grupy produktów „naturalnych i organicznych”. Zgodnie z normami EcoCert surowce naturalne, które weszły w skład kosmetyków, pochodzą z ekologicznych upraw, na których nie były stosowane nawozy sztuczne.

Receptury kosmetyków z linii „beECO” są oparte na wyciągach z unikalnych ziół alpejskich: Gorysz miarz (Peucedanum ostruthium), Szanta zwyczajna (Marrubium vulgare), Artemisia Umbelliformis oraz Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis).

 

EcoCert przyznaje certyfikaty dla dwóch rodzajów kosmetyków. Są to kosmetyki naturalne (natural cosmetic) oraz naturalne i ekologiczne (natural and organic cosmetic).


Czym jest kosmetyk naturalny?

By dany produkt uzyskał pierwszy z wymienionych tytułów, minimum 95% jego składników musi być pochodzenia naturalnego i może zawierać maksymalnie 5% składników syntetycznych.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Czym jest kosmetyk naturalny i organiczny (ekologiczny)?
Certyfikat kosmetyku naturalnego i organicznego otrzymają produkty, których minimum 95% składników jest pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych. Również taki produkt może zawierać maksymalnie 5% składników syntetycznych.


Bez GMO
i PEG

Dla obu wspomnianych klas kosmetyków obowiązują pewne wspólne wymagania. Zakazane jest stosowanie surowców modyfikowanych genetycznie. Te pochodzenia zwierzęcego mogą być uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np. mleko, miód). Obowiązuje również zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach, jak również stosowania syntetycznych substancji zapachowych i barwiących, sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej oraz stosowania emulgatorów PEG (Polyethylene glycol, glikol polietylenowy).


Dopuszczalne substancje konserwujące

EcoCert dopuszcza kilka naturalnych substancji konserwujących, takich jak kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole. Sterylizacja surowców i gotowego kosmetyku w drodze radioaktywnego naświetlania jest niedozwolona.

Wymagane jest, aby na każdym certyfikowanym produkcie była podana ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Przeczytaj także: Problemy i wyzwania polskiego rynku eko kosmetyków

Ecocert jest oficjalnie uznaną jednostką kontrolującą i wydającą certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów dla produktów ekologicznych. Poza główną siedzibą we Francji ma ona swoje przedstawicielstwa w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii.  Są one powołane do wydawania certyfikatów i prowadzenia kontroli nad firmami znajdującymi się w Europie. Poza Europą, firma Ecocert kontroluje i certyfikuje firmy z blisko 70 państw na całym świecie.

 

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK jest producentem ponad 200 preparatów kosmetycznych, które są dostępne w aptekach, drogeriach i zielarniach na terenie całego kraju oraz sklepie internetowym. Firma za główny cel obrała sobie produkcję bezpiecznych i wysokiej jakości preparatów kosmetycznych. FLOSLEK na pierwszym miejscu stawia realizację potrzeb

i oczekiwań klientów – zdecydowanych, wymagających i nowoczesnych kobiet.

Wiecej o znakowaniu kosmetyków ekologicznych i naturalnych: Ekologiczne kosmetyki – standardy, regulacje

 

źródło: FLOSLEK

 

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)


 


<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia