Żywność ekologiczna na targach i konferencjach. Kalendarz 2011

Żywność ekologiczna staje się w Polsce coraz popularniejsza. Rośnie liczba imprez targowo – konferencyjnych, na których prezentuje się bioprodukty i o nich mówi. Prezentujemy kalendarz imprez zaplanowanych na 2011 rok.

Najpierw Norymberga! Biofach 2011, 16-19 lutego

Zanim jednak przejdziemy do polskich imprez, wymienić trzeba największe i najważniejsze targi bio branży: Targi BioFach w Norymberdze. Obecni będą najważniejsi producenci żywności ekologicznej a także ekologicznych tekstyliów, kosmetyków i środków czystości. W lutym 2010 r. podczas 21 edycji targów BioFach swoją ofertę przedstawiło 2.557 wystawców z 87 krajów (66% spoza Niemiec), a targi odwiedziło 43.669 specjalistów z całego świata (ze 121 krajów, 38% odwiedzających spoza Niemiec). Hasło tegorocznej części warsztatowo – konferencyjnej brzmi: Czy żywność ekologiczna jest sposobem na walkę z likwidacją problemu głodu na świecie?

Kielce. Targi Eco Family – Ekologia dla rodziny, 1-3 kwietnia

To pierwsza edycja imprezy. Celem organizatorów jest umożliwienie spotkania przedstawicieli wielu branż, mających swój udział w kształtowaniu rynku produktów ekologicznych (nie tylko żywności, ale także kosmetyków, środków czystości i innych produktów). W Kielcach mówić się będzie także o Fair Trade (Sprawiedliwym Handlu). Biokurier jest partnerem medialnym wydarzenia.

Miejsce: Targi Kielce SA, ul. Zakładowa 1

Rzeszów. Eko Gala, 20-22 maja

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

V edycja Międzynarodowych Targów Produktów i Technik Ekologicznych Eko Gala. Wystawiają się przetwórcy ekoproduktów, rolnicy ekologiczni i produceni ekologiczni.
Miejsce: Regionalne Centrum Widowiskowo – Sportowym w Rzeszowie, ul. Podpromie 10,


Już 6. Międzynarodowe Spotkanie w Zakresie Przetwórstwa i Sprzedaży Produktów Ekologicznych i Surowców Naturalnych. Tegorocznemu Organic Marketing Forum odbędzie się pod hasłem: „BIO i komunikacja”. Biokurier objął patronat medialny na d tym wydarzeniem.

Warszawa. Organic Marketing Forum, 26-27 maja

Miejsce: Hala EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Łódź. Natura Food, 14 – 16 października

IV dni naturalnej żywności Natura Food to prezentacje, nierzadko unikalnych, produktów regionalnych z całej Polski oraz żywności ekologicznej. W trakcie targów rozstrzygano wiele konkursów, m.in. na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Rozbudowana jest część warsztatowo – konferencyjna (ciekawe zajęcia nie tylko dla konsumentów, ale także sklepikarzy i przedsiębiorców). W ostatnich dwóch latach swój panel konferencyjny miał także Biokurier (planujemy kontynuować to działanie).

Miejsce: Hala EXPO, Łódź, ul. Stefanowskiego 30

O innych ekoinicjatywach (a wiemy, że takie są planowane i się pojawią) będziemy pisać na bieżąco. Zapraszamy do naszego działu TARGI, KONFERENCJE.


Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)
Brak postów do wyświetlenia