Żywność ekologiczna promowana w Wielkiej Brytanii

 Jest wiele powodów, żeby wybierać produkty ekologiczne, jakie są Twoje? – pod tym hasłem ruszyła akcja promująca żywność ekologiczną w Wielkiej Brytanii.

Kampania ma za zadanie zwiększyć zainteresowanie żywnością ekologiczną w Wielkiej Brytanii. Podjęte działania obejmować będą PR, reklamę w prasie oraz mediach elektronicznych.Do współpracy zaproszeni mają być także celebryci.

Nacisk w kampanii ma być położony przede wszystkim na eksponowanie zalet żywności BIO. Podkreśla się to, co odróżnia żywność ekologiczną od konwencjonalnej.

O zaletach żywności ekologicznej i powodach, dla których warto ją wybrać mówią zarówno “szarzy konsumenci” jak i osoby znane.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej. Budżet kampanii to około 2 miliony funtów.

Działa już witryna internetowa pod szyldem There are lots of reasons to love organic – discover yours. Oprócz podstawowych informacji na temat rolnictwa ekologicznego i żywności ekologicznej znaleźć można relacje z gospodarstw ekologicznych, przepisy kulinarne oraz monitoring cenowy. Nie brakuje także licznych powodów, dla których warto wybierać żywność ekologiczną.

Strona internetowa kampanii: www.whyiloveorganic.co.uk

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)

 
Brak postów do wyświetlenia