Żywność ekologiczna i ekoinnowacje w londyńskim hotelu Savoy

Żywność ekologiczna od lokalnych dostawców zagościła w menu restauracji przy ekskluzywnym londyńskim hotelu Savoy, który wznowił działanie po trwającej 3 lata renowacji. Zmiany w menu to nie jedyna ekoinnowacja, którą wprowadzono w luksusowym obiekcie.

Restauracja hotelu Savoy jest zrzeszona w Sustainable Restaurant Association (Stowarzyszeniu Zrównoważonych Restauracji), które promuje przestrzeganie wysokich standardów jakościowych, socjalnych i środowiskowych w procesie zaopatrywania się w żywność. Żywność ekologiczna w menu znakomicie wpisuje się w te kryteria.

Odnowiony Savoy nie poprzestał jednak na żywności bio w menu. Prawie każdy aspekt jego działalności jest “zielony”. Skąd pomysł na taką politykę w hotelu, którego zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie luksusu, rzadko łączonego z aktywną ochroną środowiska? Kiaran Macdonald, manager Savoy Hotel, tłumaczy: W ciągu ostatnich kilku lat pojęcie luksusu zmieniło się. Kiedyś luksus kojarzył się z czymś materialnym i bardzo nowym. Teraz ludzie szukają autentyczności – czegoś co jest zwartą koncepcją. Savoy Hotel postawił na zwartą “zieloną” koncepcję.

Oto tylko część z jej elementów:

  • innowacyjny system odzyskiwania ciepła ze wszystkich urządzeń kuchennych do podgrzewania ciepłej wody
  • zużyty olej z hotelowych restauracji przerabia się na biodiesel
  • system gospodarki odpadami pozwala przetwarzać do 90 procent odpadów z hotelu
  • wprowadzenie pojazdów hybrydowych do floty hotelu
  • hotel współpracuje z lokalnymi organizacjami charytatywnymi przy recyklingu przedmiotów, takich jak świece, okulary, znaczki i komputery
  • w hotelu dostępny jest Zielony  lokaj, Nicolas Ollivier, który, oprócz dostarczania wszystkich tradycyjnych dla “lokaja” usług, udziela informacji dotyczących ekoinicjatyw w Londynie i okolicach. Można od niego dowiedzieć się np. gdzie znajdują się restauracje ekologiczne lub sklepy z żywnością ekologiczną.

 Niedawno pisaliśmy także o Trump International Hotel & Tower Chicago, gdzie menu także wzbogacono o żywność ekologiczną.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia